VIDEO FC Botoșani rămâne în SuperLiga României

​FC Botoșani și-a asigurat prezența în viitorul sezon al SuperLigii României, după ce a câștigat și manșa retur a barajului cu CS Mioveni, scor 1-0 (2-0 la general).

Bogdan AndoneFoto: Inquam Photos / Bogdan-Ioan Buda

*Click pe numele marcatorului pentru a vedea golul*

CS Mioveni - FC Botoșani 0-1

Botoșănenii au avut prima ocazie de gol în minutul 20 al partidei, când șutul lui Florescu a fost respins în lateral de Croitoru.

Aldair, jucător care a marcat unicul gol în meciul tur, a fost și el aproape de gol, însă același Croitoru a avut o intervenție salvatoare.

În a doua repriză, tot oaspeții au fost mai periculoși. Dican a trimis o lovitură de cap în bară.

Botoșănenii au reușit în cele din urmă să și marcheze, în urma unei faze finalizate de Mailat, în minutul 75.

Cu scorul de 2-0 la general, FC Botoșani reușește astfel să salveze sezonul și să rămână în SuperLiga României.

Aici poți vedea rezumatul partidei dintre CS Mioveni și FC Botoșani

GERMANIA - SCOȚIA 5-1  Mannschaft de  5 stele ! Spectacol în primul meci de la EURO 2024
Campionatul European
14.06
GERMANIA - SCOȚIA 5-1 Mannschaft de 5 stele! Spectacol în primul meci de la EURO 2024
GERMANIA - SCOȚIA 5-1 Mannschaft de 5 stele ! Spectacol în primul meci de la EURO 2024
EURO 2024, Ghid complet Tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
14.06
EURO 2024, Ghid completTot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Dinamo Reloaded   Kopic  a spus câte transferuri mai vrea să facă în această vară