Revanșa lui Bîrligea Noul transfer al lui FCSB,  printre cei mai buni  cu RFS: „Am vrut să arăt că nu sunt cel din meciul cu Petrolul” +8 foto
Daniel Bîrligea (foto: Iosif Popescu)

Revanșa lui BîrligeaNoul transfer al lui FCSB, printre cei mai buni cu RFS: „Am vrut să arăt că nu sunt cel din meciul cu Petrolul”

• FCSB - RFS 4-1. Daniel Bîrligea (24 de ani) a declarat că dedică golul familiei sale, care a venit la București pentru a-l susține pe Arena Națională.
  • Atacantul s-a revanșat după evoluția slabă din meciul cu Petrolul, când a fost schimbat la pauză.

Daniel Bîrligea a marcat după doar 53 de minute jucate pentru campioana României.

Cristian Geambașu Cu stil cu cel mai slab

Pentru Bîrligea a fost prima reușită în cupele europene după aproape două luni. Atacantul marcase ultima dată o „dublă” pentru CFR Cluj în victoria cu Neman Grodno, scor 5-0.

„O fericire imensă să dau gol și să dovedesc ce pot. Ne ajută foarte mult să avem moral pentru următoarele meciuri, pentru campionat.

Am intrat pe gazon cu gândul s-o fac fericită pe mama, s-o fac fericită pe iubita mea, care au fost în tribune. Am vrut să arăt că nu sunt cel de meciul trecut”, a declarat Daniel Bîrligea la DigiSport.

Aveam nevoie de o victorie în Europa pentru puncte în primul rând și pentru moral, cu siguranță și în campionat o să ne ajute acest moral. Daniel Bîrligea
FCSB-RFS
FCSB-RFS

FCSB-RFS FCSB-RFS FCSB-RFS FCSB-RFS FCSB-RFS
+8 Fotografii

Daniel Bîrligea, „deblocat” de Charalambous și Pintilii

Daniel Bîrligea a sprintat spre banca de rezerve după ce a deschis scorul în meciul cu RFS. Atacantul a ținut să mulțumească staff-ului.

„Am vorbit cu ei azi și mi-au dat mare încredere, am avut o discuție cu ei și m-au ajutat să mă deblochez, a declarat Daniel Bîrligea.

• 30 ianuarie 2025: FCSB - Manchester United, ora 22:00

„Viața mea îi aparține!”  Fotbalistul bolnav de cancer, căruia Mircea Lucescu i-a marcat viața și cariera
Special
13:15
„Viața mea îi aparține!” Fotbalistul bolnav de cancer, căruia Mircea Lucescu i-a marcat viața și cariera
Campionul României, în Liga 4 Fundașul vorbește despre cel mai important club al carierei: „Dacă nu era Coman, se desfiinţa de atunci”
14:55
Campionul României, în Liga 4 Fundașul vorbește despre cel mai important club al carierei: „Dacă nu era Coman, se desfiinţa de atunci”
împușcat în picior Fostul internațional, atacat după ce a comentat meciul din Europa League
15:19
împușcat în picior Fostul internațional, atacat după ce a comentat meciul din Europa League
Șumudică, despre FCSB  Antrenorul Rapidului a comentat victoria roș-albaștrilor: „N-am văzut în viața mea o echipă așa  descoperită !”
15:26
Șumudică, despre FCSB Antrenorul Rapidului a comentat victoria roș-albaștrilor: „N-am văzut în viața mea o echipă așa descoperită!”
Șumudică, despre FCSB  Antrenorul Rapidului a comentat victoria roș-albaștrilor: „N-am văzut în viața mea o echipă așa descoperită !”
FCSB, locul 2 în Europa League Doar Ajax e peste  campioana României  după prima etapă!
00:09
FCSB, locul 2 în Europa LeagueDoar Ajax e peste campioana României după prima etapă!
FCSB, locul 2 în Europa League Doar Ajax e peste campioana României după prima etapă!
EUROPA LEAGUE  Radu Dragușin,  eliminat  după doar 7 minute la debutul în cupele europene
26.09
EUROPA LEAGUE Radu Dragușin, eliminat după doar 7 minute la debutul în cupele europene
EUROPA LEAGUE  Radu Dragușin, eliminat după doar 7 minute la debutul în cupele europene
FCSB - RFS 4-1 Campioana s-a distrat cu RFS la debutul în noul format Europa League!  Olaru MVP
00:01
FCSB - RFS 4-1Campioana s-a distrat cu RFS la debutul în noul format Europa League! Olaru MVP
FCSB - RFS 4-1 Campioana s-a distrat cu RFS la debutul în noul format Europa League! Olaru MVP
Transfer neașteptat  Miralem Pjanic a semnat cu o echipă  interzisă  în cupele europene: „Cel mai mare ipocrit din fotbal”
26.09
Transfer neașteptat Miralem Pjanic a semnat cu o echipă interzisă în cupele europene: „Cel mai mare ipocrit din fotbal”
Transfer neașteptat  Miralem Pjanic a semnat cu o echipă interzisă în cupele europene: „Cel mai mare ipocrit din fotbal”