„Nu știi cum se termină” Alt răspuns de la Maccabi pentru  Elias Charalambous  prin GOLAZO.ro +44 foto
Elias Charalambous Foto: Sport Pictures

„Nu știi cum se termină”Alt răspuns de la Maccabi pentru Elias Charalambous prin GOLAZO.ro

• FCSB - MACCABI TEL AVIV. Încrederea antrenorului Charalambous, „Sunt 1000% sigur că vom învinge”, a provocat reacțiile israelienilor înaintea primei manșe a turului 2 preliminar al Ligii Campionilor.
  • Un oficial al lui Maccabi a spus la București pentru GOLAZO.ro: „Știi doar cum începe un meci, nu știi niciodată cum se termină”.
  • A dat ca exemplu un meci Maccabi - Zenit, în Europa League 2016-2017, când echipa rusă era pregătită de Mircea Lucescu: „Noi am condus cu 3-0, dar am primit patru goluri în ultimele minute și am pierdut”.

Declarația antrenorului FCSB, ca răspuns la întrebarea GOLAZO.ro după 4-0 cu Virtus, pe 16 iulie, „Sunt 1000% sigur că vom trece de Maccabi”, a aprins spiritele la clubul din Tel Aviv.

FCSB - Maccabi » „Se poate întâmpla orice, nu poți controla totul”

Prezent la București, unul dintre oficialii grupării israeliene a reacționat și el înaintea primei manșe a turului 2 preliminar al Ligii Campionilor.

IMAGINILE DURERII  Cum arată genunchiul lui  Pantea  după operație: vești bune de la antrenamentul lui FCSB

„Știi doar cum începe un meci, nu știi niciodată cum se termină. Se poate întâmpla orice, nu poți controla totul”, i-a transmis acesta lui Elias Charalambous.

Imagini de la antrenamentul lui Maccabi la București

Antrenament Maccabi Tel-Aviv înainte de meciul cu FCSB

Antrenament Maccabi Tel-Aviv înainte de meciul cu FCSB Antrenament Maccabi Tel-Aviv înainte de meciul cu FCSB Antrenament Maccabi Tel-Aviv înainte de meciul cu FCSB Antrenament Maccabi Tel-Aviv înainte de meciul cu FCSB Antrenament Maccabi Tel-Aviv înainte de meciul cu FCSB
+44 Fotografii

Ne-a dat ca exemplu o partidă jucată de Maccabi pe 15 septembrie 2016, în grupele Europa League:

„Împotriva Zenitului pregătit atunci de marele vostru antrenor, Mircea Lucescu. Am evoluat în acea toamnă la Netanya și am condus cu 3-0. Era undeva la mijlocul reprizei secunde”.

Maccabi a avut 3-0, dar Zenitul lui Mircea Lucescu a întors în final: 4-3

Era minutul 70 când Maccabi avea un avantaj de trei goluri față de Zenit. „Ce s-a petrecut după aceea? Am primit patru goluri. A fost și o eroare a arbitrului, am rămas în zece jucători și s-a încheiat 3-4”.

Schimbările lui Lucescu au fost decisive. Intrat în minutul 71, Mauricio a înscris pentru 3-2. Djordjevic, apărut pe gazon în minutul 61, a marcat golul victoriei în prelungiri, 3-4.

La 3-1, „centralul” slovac Ivan Kruzliak i-a arătat al doilea cartonaș galben fundașul dreapta israelian Dasa, eliminându-l și dictând lovitură liberă indirectă pentru Zenit din careul gazdelor. Fază la care a punctat Mauricio.

Zarko Lazetic: „Noi nu spunem că sigur vom învinge”

La conferința de luni seară, Zarko Lazetic a făcut ochii mari, a dat din cap neîncrezător și a zâmbit când a comentat cuvintele lui Charalambous:

„Pot spune doar că fotbalul e foarte imprevizibil și dacă e cineva care știe cum se va termina un meci, în acest caz, nu mai are sens să jucăm acel meci”, a afirmat antrenorul lui Maccabi.

A continuat: „Respectăm mult Steaua (n.r. - FCSB), la fel, respectăm antrenorul care a cucerit titlul, a fost un succes uriaș, ne respectăm adversarul, dar vom încerca să câștigăm partida.

Nu spunem că sigur vom învinge, pentru că nu știm ce va fi mâine sau peste șapte zile, dar vom încerca să câștigăm”.

Stră LUCE sc   România,  debut perfect  în Liga Națiunilor: 3-0 sec în Kosovo
06.09
StrăLUCEsc România, debut perfect în Liga Națiunilor: 3-0 sec în Kosovo
Stră LUCE sc  România, debut perfect în Liga Națiunilor: 3-0 sec în Kosovo
Alexoi, despre Bărbosu:„UN JEG DE OM!”Alina Alexoi, angajata TVR detașată la COSR, a fost suspendată după ce a jignit-o pe gimnastă
Investigatii
06.09
Alexoi, despre Bărbosu:„UN JEG DE OM!”Alina Alexoi, angajata TVR detașată la COSR, a fost suspendată după ce a jignit-o pe gimnastă
Dincolo de limite!   Alexandru Bologa  a devenit campion paralimpic la judo: e singurul sportiv din România cu deficiență totală de vedere
Jocurile Olimpice
06.09
Dincolo de limite! Alexandru Bologa a devenit campion paralimpic la judo: e singurul sportiv din România cu deficiență totală de vedere
Fără atac  Prima adversară a lui FCSB din Europa League rămâne fără  cel mai bun marcator
06.09
Fără atac Prima adversară a lui FCSB din Europa League rămâne fără cel mai bun marcator