Liga 2: Remiză spectaculoasă între Hermannstadt și Ripensia Timișoara

Hermannstadt a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Ripensia Timișoara. Meciul a avut loc în etapa a noua a Ligii a 2-a.

Liga 2Foto: frf.ro

Gazdele au marcat prin Stoica ('16) și Petrescu ('51, penalty), iar oaspeții au înscris prin Coulibaly ('26) și Macrițchi ('67).

În urma acestui rezultat, Hermannstadt se află pe locul trei (21 puncte), în timp ce Ripensia ocupă locul 11 (10 puncte).

Politehnica Timişoara vs Dacia Unirea Brăila / sâmbătă, ora 15:00

Petrolul Ploiești vs CS Comunal Şelimbăr / duminică, ora 11:00.

CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
MESAJ PENTRU NEMȚI  „Tricolorii” au lăsat vestiarul imaculat și  o scrisoare . Reacția UEFA
03.07
MESAJ PENTRU NEMȚI „Tricolorii” au lăsat vestiarul imaculat și o scrisoare. Reacția UEFA
MESAJ PENTRU NEMȚI „Tricolorii” au lăsat vestiarul imaculat și o scrisoare . Reacția UEFA
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !