Mircea Lucescu: "Un astfel de rezultat iti asigura cel putin calificarea in Cupa UEFA"

Mircea Lucescu se declara multumit de rezultatul de marti seara a echipei sale in fata elvetienilor de la FC Basel, scor 1-2. "Sint foarte multumit pentru ca sint trei puncte importante, intr-un meci de afara, iar un astfel de rezultat iti asigura cel putin calificarea in Cupa UEFA", a declarat antrenorul Sahtiorului pentru Mediafax.

Desi a castigat meciul, Lucescu recunoaste ca pe durata jocului au fost momente cand echipa sa nu s-a concentrat indeajuns. "Am inceput cu dreptul, dar din pacate am luat gol in minutul 93 absolut aiurea, pentru ca am dominat categoric jocul in prima repriza, iar in a doua ne-am relaxat, am avut multe contraatacuri tratate superficial, iar ei si-au creat doua ocazii prin lovituri de la coltul terenului si aut-uri", a mai adaugat antrenorul.