Senegal a câștigat Cupa Africii pe Națiuni - Victorie în fața Egiptului la loviturile de departajare

Reprezentativa Senegalului a câştiga în premieră Cupa Africii pe Naţiuni, după ce s-a impus în finala disputată împotriva selecționatei Egiptului, scor 4-2 la loviturile de departajare (a fost 0-0 după 120 de minute). Meciul a avut loc pe stadionul Olembe din Yaounde (Camerun).

În minutul 7, Sadio Mane, vedeta senegaleză a celor de la Liverpool, a ratat un penalty.

La loviturile de departajare, pentru Senegal au marcat Koulibaly, Diallo, Dieng şi Mane (Sarr a ratat), în timp ce Egipt a înscris prin Zizo şi Hamdy (Abdelmonem şi Lasheen au ratat).

Pe locul trei la CAN s-a clasat Camerun, care a câştigat sâmbătă finala mică în faţa naţionalei din Burkina Faso, 5-3 la loviturile de departajare (a fost 3-3 după 90 de minute).

„Nu este omor”   Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui  Mario Iorgulescu  la 13 ani de închisoare
09:50
„Nu este omor” Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
„Nu este omor”  Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă