Siena - Fiorentina 1-0/ Duelul Codrea - Mutu s-a terminat cu victoria primului

Etapa cu numarul X din Serie A i-a adus fata in fata pe internationalii romani Paul Codrea si Adrian Mutu, cei doi tricolori fiind titulari in partida Siena - Fiorentina. Castig de cauza a avut, pana la urma, Codrea, gazdele impunandu-se la limita, scor 1-0, dupa reusita lui Kharja, din minutul 76.

Mutu nu a reusit o partida prea buna pentru formatia Viola, fiind schimbat de Cesare Prandelli in minutul 67 cu Jovetic. Fotbalistul roman nu s-a aratat prea multumit de inlocuire, acesta protestand la adresa antrenorului sau. Decarul echipei nationale a Romaniei a marcat cu capul in minutul 30, dar reusita sa a fost anulata pe motiv de off-side.

Iata rezultatele consemnate, duminica, in etapa din Serie A:

Atalanta - Lecce 0-0

Cagliari - Bologna 5-1 (Acquafresca 45', 52' Conti 48', Jeda 69', 85' - Di Vaio 19')

Lazio - Catania 1-0 (Foggia 85') Radu Stefan a fost integralist la Lazio, in timp ce Dica nu fost retinut in lotul celor de la Catania

Palermo - Chievo 3-0 (Miccoli 23' penalti, Kjaer 37', Cavani 45') Bogdan Patrascu a fost titular la Chievo, fiind inlocuit in minutul 55 cu Iunico

Sampdoria - Torino 1-0 (Belucci 85')

Siena - Fiorentina 1-0 (Kharja 76') Mutu a fost titular la oaspeti si a fost schimbat in minutul 67' cu Jovetic, Codrea a bifat toate minutele la Siena

Udinese - Genoa 2-2 (D'Agostino 4' penalti, Quagliarella 78' - Milito 64' penalti, Sculli 67')

AC Milan - Napoli 1-0 (Ronaldinho 86')

S-au disputat sambata:

Juventus - AS Roma 2-0 (Del Piero 38', Marchionni 48')

Reggina - Inter Milano 2-3 (Cozza 34', Brienza 53' - Maicon 9', Viera 23', Cordoba 91'

Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi  fără 3 titulari  în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
05.07
DecimațiEfectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea  amical  din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
05.07
Victorie la limităDinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru  înlocuirea  lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
05.07
Propunere Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Transfer  George Pușcaș  ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
Stranieri
05.07
TransferGeorge Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
Transfer George Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport