VIDEO SuperLiga: Rapid, remontada de poveste în Giulești

După 6 etape fără victorie în SuperLiga României, Rapidul a reușit să spargă gheața și să obțină un succes de poveste în Giulești, în duelul cu FC U Craiova 1948 (4-3).

Jucatorii RapiduluiFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Rapid București - FC U Craiova 1948 4-3

Rapidul și FC U Craiova 1948 au oferit cel mai spectaculos meci de la revenirea SuperLigii României.

Giuleștenii au pus punct unei serii de 6 etape consecutive fără victorie în campionat și au învins gruparea oltenilor, care veneau după 4 meciuri la rând fără eșec în Giulești.

Dragoș Albu a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 25 al partidei cu o execuție spectaculoasă, însă Ermal Krasniqi (min 43) a restabilit egalitatea cu un șut plasat din marginea careului.

În a doua repriză, oltenii au avut parte de câteva minute incredibile. Mai întâi Baeten a marcat pentru 2-1 (min 51), din pasa lui Bauza, iar Blidar a punctat și el 5 minute mai târziu.

Giuleștenii au redus din diferență în minutul 76 prin Rrahmani, care a transformat impecabil o lovitură de la 11 metri, iar Onea a egalat 6 minute mai târziu, după ce l-a surprins pe Gurău cu un șut la colțul scurt.

Rapidul a dat lovitura în al patrulea minut de prelungire, prin nou venitul Burmaz, care a reluat cu capul la colțul lung și a adus victoria pentru gazde.

16. FC Botoșani 12.

Drepturile TV salvează Liga 1 Cel puțin 4 cluburi au fost  salvate de depunctare , după ce deținătorul drepturilor a virat anticipat banii
17:37
Drepturile TV salvează Liga 1Cel puțin 4 cluburi au fost salvate de depunctare, după ce deținătorul drepturilor a virat anticipat banii
Drepturile TV salvează Liga 1 Cel puțin 4 cluburi au fost salvate de depunctare , după ce deținătorul drepturilor a virat anticipat banii
Mai face Țiriac polivalenta promisă?  Miliardarul așteaptă un  ajutor din partea Statului . Ce zice Marcel Ciolacu + detaliul interesant din documentele oficiale
00:30
Mai face Țiriac polivalenta promisă? Miliardarul așteaptă un ajutor din partea Statului. Ce zice Marcel Ciolacu + detaliul interesant din documentele oficiale
„Am sărit să-l bat pe Petrescu”  Arlauskis , dezvăluiri ireale din perioada CFR: „S-a închis în birou! Niciodată nu m-a halit”
14.10
„Am sărit să-l bat pe Petrescu”Arlauskis, dezvăluiri ireale din perioada CFR: „S-a închis în birou! Niciodată nu m-a halit”
„Am sărit să-l bat pe Petrescu” Arlauskis , dezvăluiri ireale din perioada CFR: „S-a închis în birou! Niciodată nu m-a halit”
România U19 - Spania U19 1-1  Rezultat  mare  pentru „tricolorii” lui Ioan Marin, la finalul turneului de pregătire pentru EURO 2025
18:00
România U19 - Spania U19 1-1 Rezultat mare pentru „tricolorii” lui Ioan Marin, la finalul turneului de pregătire pentru EURO 2025
Out cu Dinamo?  Ngezana  poate rata și Derby de România! Ce soluții are FCSB
14.10
Out cu Dinamo?Ngezana poate rata și Derby de România! Ce soluții are FCSB
Out cu Dinamo? Ngezana poate rata și Derby de România! Ce soluții are FCSB
Dawa i-a impresionat pe englezi  4 cluburi din Premier League  ar fi cu ochii pe fundașul de la FCSB: „L-au urmărit cu PAOK”
13.10
Dawa i-a impresionat pe englezi4 cluburi din Premier League ar fi cu ochii pe fundașul de la FCSB: „L-au urmărit cu PAOK”
Dawa i-a impresionat pe englezi 4 cluburi din Premier League ar fi cu ochii pe fundașul de la FCSB: „L-au urmărit cu PAOK”
Bilete Dinamo - FCSB „Câinii roșii” au vândut deja peste 30.000 de bilete către suporteri. La acestea se adaugă alte 8.000 dedicate oaspeților