Regrete și visuri  Interviu GOLAZO.ro cu  Alex Pașcanu : „Au fost momente când mă gândeam la națională! Vreau să-mi scot părinții din munca la căpșuni” +14 foto
Alex Pașcanu, dialog cu GOLAZO.ro (foto: Iosif Popescu)

Regrete și visuri Interviu GOLAZO.ro cu Alex Pașcanu: „Au fost momente când mă gândeam la națională! Vreau să-mi scot părinții din munca la căpșuni”

  • Alexandru Pașcanu (25 de ani) s-a întors în România, la Rapid, și acum speră să fie alegerea ideală, după experiența deloc reușită de la CFR.
  • GOLAZO.ro a stat de vorbă cu Alex Pașcanu, care a răspuns deschis întrebărilor despre oricare dintre subiectele abordate.
Adaugă GOLAZO.ro la favorite

Pașcanu s-a călit în Spania, la Ponferradina și Sporting Gijon, e convins că și-a luat cele necesare pentru a rezista într-un club cu pretenții, presiune și cu un public care te obligă.

Alex Pașcanu e unul dintre liderii generației U21 care a uimit Italia la Europeanul de acum 5 ani, când România a atins semifinalele competiției.

25 de meciuri
are Pașcanu în naționala U21

A fost crescut și educat în Anglia, la academia lui Leicester. Acolo a învățat ABC-ul fotbalului, acolo s-a dezvoltat ca om și sportiv.

Alex nu s-a sfiit să-și arate dezamăgirea că e printre puținii din generația sa care n-au primit șansa primei reprezentative.

Îi vede acolo pe Ianis Hagi, Man, Coman, Răzvan Marin, Rus, Olaru, Cicâldău, toți cei care i-au fost colegi la U21 și îi sunt și azi prieteni. Își așteaptă rândul și a ales Rapid și cu acest gând.

Alex Pașcanu, dialog cu GOLAZO.ro (foto: Iosif Popescu)
Alex Pașcanu, dialog cu GOLAZO.ro (foto: Iosif Popescu)

Galerie foto (14 imagini)

Alex Pașcanu, dialog cu GOLAZO.ro (foto: Iosif Popescu) Alex Pașcanu, dialog cu GOLAZO.ro (foto: Iosif Popescu) Alex Pașcanu, dialog cu GOLAZO.ro (foto: Iosif Popescu) Alex Pașcanu, dialog cu GOLAZO.ro (foto: Iosif Popescu) Alex Pașcanu, dialog cu GOLAZO.ro (foto: Iosif Popescu)
+14 Foto
labels.photo-gallery

Te salut, Alex! Spune-ne cum e la Rapid? Te-ai acomodat?

Salut! A trecut o lună deja și cred că m-am acomodat foarte bine și cu coechipierii, și cu staff-ul, și cu ceilalți, din jur.

Ți-a fost greu să faci o alegere? Cum ai cântărit decizia?

Nu cred că a fost greu. Am avut această ofertă și am crezut în proiectul care mi-a fost prezentat. A fost o alegere ușoară.

Urmăreai din Spania fotbalul din România și știai cum sunt lucrurile la Rapid sau în alte părți?

Sincer, n-am mai urmărit de câțiva ani fotbalul din Liga 1. Din moment ce am auzit că e interes, am început să urmăresc în ultimele 2-3 luni.

Cum se vedea Rapidul de la distanță față de cum se vede aici?

Cum se vedea, așa am și găsit. N-a fost nicio surpriză din punctul ăsta de vedere, ceea ce e un lucru bun. Nu ca în alte părți în care am fost și erau surprize, nu neapărat în România. Când te duci la o echipă nouă și găsești tot din ceea ce ți se spune înainte e cel mai bine.

Pașcanu: „Acum am mai multă experiență”

Ai avut vreo reținere să te întorci în România, mai ales după experiența de la CFR, unde n-ai primit șanse și te gândeai că se poate repeta istoria?

Nu m-am gândit la chestia asta. Din moment ce am primit oferta, m-am gândit că sunt alt jucător față de cel de acum 4-5 ani când am venit. Am acumulat mai multă experiență și cred că pot ajuta echipa mai mult.

Ai luat în calcul faptul că pe atunci era Neil Lennon, un antrenor cu stil britanic, iar tu știi cum e cu fotbalul de acolo…

Da, mai ales că el a jucat la Leicester și știa mulți din antrenorii pe care i-am avut acolo. Cei pe care i-am avut la academii. A fost un plus pentru că el cunoștea programul săptămânal de antrenament de acolo. Iar mie în Anglia mi-a plăcut cel mai mult față de celelalte țări în care am jucat. Ciclul de acolo mi-a plăcut cel mai mult.

Cum te-ai schimbat față de acum 5 ani?

Am acumulat peste 130 de meciuri în La Liga 2. E o experiență foarte mare. Plus un turneu final la tineret și o Olimpiadă. Cred că sunt 150 de meciuri care pentru orice jucător sunt importante. Asta cred că mă ajută față de momentul în care am făcut pentru prima dată pasul în România, când s-a spus că n-am reușit. Adevărul e că n-am avut răbdare nici să stau mai mult la CFR, mai mult de cele 4 luni și am vrut să plec să joc. Asta mi-a făcut bine.

Pașcanu: „România a însemnat realitatea fotbalului”

De ce n-a existat răbdarea?

Eram tânăr și știam, voiam să joc meciuri. Atunci am făcut pasul să mă duc împrumut la Voluntari. Asta mi-a prins bine pentru că am avut 19-20 de meciuri în retur. Apoi a venit oportunitatea de a merge în Spania după acel an în România. Am spus că-mi doresc să merg și să-mi încerc norocul. Până la urmă era una dintre cele mai tari țări ale fotbalului puternic. Mi-a plăcut experiența.

Un milion de euro
e cota pe transfermarkt a lui Alex Pașcanu 

Punctual, ce poți spune că te-a învățat fotbalul britanic, cel românesc și cel spaniol?

Fotbalul britanic m-a învățat mult pentru că am copilărit acolo. De la 8 ani, de când eram la academie, până la 20 când am plecat. M-a învățat baza și toate punctele. În fotbalul românesc am învățat mult despre ce e în teren, dar și în afara lui. Mă refer la cum sunt organizate cluburile și cum nu trebuie niciodată să te gândești că peste tot sunt la fel cluburile și condițiile, ținând cont că eu veneam de la Leicester. Vorbesc aici de banii la zi, facilitățile, baza de antrenament. A fost un fel de trezire la realitate. În Spania, la Ponferradina, am reușit să cresc de la jucătorul care eram când am venit din România la ceea ce sunt acum. Acolo am jucat la cel mai înalt nivel din punct de vedere fotbalistic. Când mergeai la orice teren simțeai că e plin de lume, că e fotbal adevărat. Facilități erau. Acum, de când am revenit în România sper să ajut echipa ca să avem rezultate bune și să ne îndeplinim obiectivele ca să jucăm în cupele europene. Ăsta e următorul pas pentru mine.

Ai stat la Leicester o bună perioadă de timp. Ce sfat ți-au dat cei de acolo când ai plecat?

Nu mi-au dat niciun sfat. Mi-au spus doar să am baftă și cam atât.

Mai ții legătura cu ei?

Cu Kiernan Dewsbury-Hall de care lumea știe că s-a transferat la Chelsea pe 30 de milioane de euro. Cu el am crescut de când aveam 8 ani la academie. E unul dintre cei mai buni prieteni din fotbal. Am avut trasee diferite. Când m-am întors în România, el a plecat în League One la Blackpool și când am plecat eu în Spania, s-a dus la Luton. Acolo a făcut un sezon bun și a reușit să promoveze la prima echipă.

Cum se vede acest sezon la Rapid? A început greu, dar ușor, ușor își dă drumul la motoare.

N-a fost startul pe care toată lumea și-l dorea. Au fost 6 meciuri în care n-am reușit să câștigăm și am pierdut doar unul. Nu era criza de care se scria în presă și de care zicea toată lumea. Am câștigat un meci, dar trebuie să câștigăm mai multe. Trebuie să mergem cu gândul la victorie și să luăm mai multe puncte.

350.000 de euro
a plătit Rapid celor de la Ponfferadina pentru transferul stoperului

Simți presiunea asta de la Rapid?

Este presiune, dar nu mai sunt jucătorul de acum 5 ani care nu știa să gestioneze presiunea. Și la Sporting (n.r. -Gijon) era o presiune imensă. Mă bucură că am avut experiențe dinainte. Acum o am pe asta care mă va ajuta.

Simți că în ultimii ani ai învățat să gestionezi presiunea? La turneul din Italia de la națională erați outsideri, dar s-au creat niște așteptări.

Pentru mine și pentru tot lotul nu era presiune. Era doar faptul că eram acolo și că era plăcerea de a juca. N-am simțit că e vreo așteptare din partea fanilor sau a românilor. Noi ne-am dus acolo să luăm totul de la meci la meci. Cu Croația am fost fără presiune. Am venit doar să jucăm și i-am bătut cu 4-1. Cu Anglia a fost la fel, nimeni n-avea nicio așteptare. Înainte de Euro, un impresar, nu îi zic numele, a spus că: „Ce să faceți la Euro?! Voi nu vedeți ce grupă aveți cu Croația, Franța și Anglia. Dacă scoateți un egal să ziceți merci”. Astea erau gândurile. Din fericire, am făcut o figură frumoasă.

Regretul numit echipa națională

Din acel lot mulți au primit șansă la naționala mare și unii sunt oameni de bază. N-a fost și-n cazul tău aceeași șansă. Aveai 20 de ani când ai făcut pasul la națională, dar n-ai mai fost chemat.

Au fost atâția ani... Nu pot să fac nimic decât să mă antrenez în continuare și să joc cât mai bine. Cu siguranță va veni și convocarea.

Îți așteptai șansa în unele momente?

Au fost momente, în trecut, când mă gândeam că e posibil să merit și eu să fiu acolo. Am gândit și-n acele momente, dar și acum că trebuie să muncesc cât mai mult și va veni convocarea.

Nu te apăsa? Probabil vorbeai cu Dennis Man sau Răzvan Marin, băieți cu care ai fost coleg, dar și cu care ți-ai fi dorit să fii acolo.

Îți dai seama că orice jucător își dorește să fie la națională. Probabil că mă apăsau. Dar, ca jucător profesionist n-ai ce să faci altceva.

Te-ai simțit neîndreptățit în vreun moment?

Nu știu dacă ăsta e cuvântul corect. Ideea e că nu ți se dă nimic de-a gata în viață.

În România se vorbea de o criză a fundașilor. Se vorbea și de Tamaș și de Cristi Săpunaru care erau în vârstă, dar nu și de alții noi. Fundașii, cum ești și tu, așteptau un semn.

Uite, sunt mulți jucători care sunt la națională care au dovedit că merită să fie acolo. Nu pot să zic eu acum că ….

Mă refer și-n trecut, nu neapărat acum.

Ți-am zis, ca jucător nu ai ce să faci altceva decât să-ți continui treaba și să speri că-ți vine șansa.

Când ai ales Rapidul, te-ai gândit și la națională?

Da. A fost un plus că joc în Liga 1 și e mai ușor pentru selecționer să vadă jucătorii. Asta cu siguranță un plus.

Pașcanu: „Șumudică a schimbat atmosfera”

Ce are Rapidul lui Marius Șumudică în plus? Toată lumea vorbește de atmosferă și de o stare de bine.

Cum ai zis și tu, atmosfera s-a schimbat. Am câștigat primul meci. Până la urmă, e un joc al rezultatelor. Oricine știe că după ce câștigi se schimbă atmosferă în vestiar.

Ți-a părut rău în vreun moment că ai plecat din Anglia? Poate aveai șansă să mergi, ca și alți colegi de-ai tăi, în League One, în Championship. Îți pare rău că ai ales CFR?

Nu pot să zic că am un regret în privința asta pentru că, la momentul respectiv, țin minte cum era situația. Până la urmă, puteam să ajung și-n League One sau Championship și apoi să fiu în Premier League și să joc bine. Ori puteam să ajung la CFR, să joc bine în Europa League și să plec altundeva la mai bine. Nu putem spune ce putea fi. Pentru mine a fost decizia corectă la acel moment.

E mai mult greu sau mai mult frumos să fii jucător al Rapidului?

Sunt ambele. E greul de zi cu zi când mergi la antrenament și tragi de tine, sau joci slab și ai meciuri grele, ai eșecuri. Apoi e și cealaltă parte când câștigi și atunci când pui în balanță totul, fericirea pe care o trăiești apoi după victorie 2-3 zile nu poți să o cumperi.

Cum e atmosfera în Giulești?

Mi-a plăcut foarte mult la debutul pe care l-am avut și-n Giulești, și apoi în meciul cu Dinamo. O atmosferă super!

Te încarcă, îți dă o stare de forță?

Da, da. Pentru mine ar fi ideal să fie toate stadioanele din România cu toți suporterii. Știu că nu e posibil. Pentru noi, când jucăm acasă la două săptămâni avem un plus. Eu abia aștept să joc următorul meci în Giulești, să simt atmosfera.

Știai de atmosfera asta? De cum sunt suporterii Rapidului?

Da, o cunoașteam. De 7-8 ani când am fost în galerie, la un meci contra Stelei care era în liga a IV-a. Am fost acolo cu niște rude de ale mele. Mi s-a părut incredibil pentru un meci de liga a IV-a. Le trimiteam filmări unor colegi și le spuneam ce avem noi în liga a IV-a.

A fost fan FCSB, a mers în galerie la Rapid, dar a locuit în Crângași

Ai fost în galerie la Rapid, dar în trecut știu că simpatizai rivala. Spuneai în interviuri mai vechi că ai crescut cu Steaua lui Rădoi.

Generația care a jucat în Europa. Cred că orice copil a crescut cu generația aia. Eu care eram afară... Țineam cu orice echipă care reprezenta România la acel moment în Europa, ca să mă mândresc la școală. Înainte să plec în Anglia, până la 4 ani când am plecat, 2 ani i-am petrecut în Crângași. Era la 5 minute de mers pe jos până la stadion. În familia mea toată lumea ține cu Rapid. Apoi am înțeles ce înseamnă echipa asta.

Cât de mult te ajută în vestiar un jucător cum e Cristi Săpunaru?

Te ajută foarte mult. E liderul vestiarului. Orice echipă are nevoie de un lider și de un om cu experiență în fotbal la cel mai înalt nivel.

Când te uiți în urmă la sacrificiile pe care le-au făcut părinții tăi pentru tine, la ce te gândești?

E un sentiment de mulțumire, fericire, bucurie pentru că ei au făcut toate sacrificiile astea. Orice părinte face asta pentru că-și iubește copilul. Din punctul meu de vedere, n-au făcut asta crezând că eu am să ajung fotbalist. Au făcut-o pentru că mie îmi plăcea să joc fotbal. Dacă-mi plăcea să mă duc la înot sau să fac altceva, la fel, încercau să mă ajute. Din fericire pentru mine și pentru ei, am reușit să-i răsplătesc. Acum culeg roadele de la acele sacrificii, de la 5 antrenamente pe săptămână pe care le aveam. Când făceam o oră dus, una întors. Nu era ceva ușor, după muncă, după acele 10-12 ore și apoi să meargă cu mine la antrenament. Au făcut asta din iubire și pentru că mie îmi plăcea să fac fotbal.

Pașcanu: „Acum realizez sacrificiile părinților”

Ce munceau părinții tăi în Anglia?

Încă lucrează în Anglia la o fermă de căpșuni, din 2000 au plecat acolo.

Când ai realizat sacrificiile astea, ca după 12 ore într-o fermă să facă toate lucrurile astea pentru tine? Să te ducă și să te aducă de la antrenament.

Realizam și când aveam 11-12 ani și mergeam în fiecare zi. Atunci poate mă gândeam că sunt părinții mei și trebuie să facă asta, că vor să mă ajute. Acum, când vii la antrenament, îți cauți un apartament care să fie la 10-20 de minute. Mă gândesc că atunci când te duceai și te întorceai câte o oră, realizez cât de mare era sacrificiul.

Când i-ai simțit cel mai mândri de tine pe părinții tăi?

Sunt câteva experiențe. La Euro 2019, când am marcat golul cu Ungaria, la următorul Euro. Mi-au mai spus și de meciurile la care au fost când jucam la Sporting. Pentru ei, mergând la fiecare meci la Leicester acasă, iar apoi când am ajuns la Sporting, era atmosfera la fel de frumoasă, dacă nu și mai și. Stadionul era la fel de mare și ei se gândeau că am ajuns unde îmi doream de când eram mic.

Îmi amintesc că am făcut un reportaj cu familia ta care a venit la Euro. Era ca o mică galerie pentru tine. Care e visul tău legat de familie și de cei care au fost peste tot cu tine?

Cred că să-i ajut să se întoarcă în România și să am puterea financiară să-i aduc înapoi în țară, după câți ani au muncit acolo și să fim împreună. Legat de asta, i-am ajutat să-și facă cât de cât o casă și-n viitorul apropiat să-i aduc în România.

Pașcanu: „Un titlu? Ceva extraordinar”

Ți-a fost greu printre străini?

Nu știu. Eram copil, aveam 4 ani când am plecat. Apoi am crescut cu ei zi de zi și am foarte mulți prieteni englezi, cu care țin legătura. Au fost și momente când a fost greu pentru orice copil care a crescut în străinătate. Asta te face mai puternic și sunt chestii pozitive.

Vrei să te stabilești în România?

E o întrebare grea. Nu știu.

Mă gândesc că ai vorbit de treaba cu părinții să-i aduci acasă. Tu nu tragi să vii acasă?

Ce îți pot spune este că în fiecare vacanță de vară vin în România și îmi place acasă. Nu pot să zic acum ceva. Cine știe ce se va întâmpla în 10 ani.

Rapidul, în sezonul ăsta, unde îl vezi?

Văd că o să se bată la titlu.

Cum ar fi un titlu în Giulești după atâția ani?

Ceva extraordinar și sper să reușesc să văd asta în următoarele 6-8 luni.

VIDEO: cele mai noi imagini din sport

Un mare lanț de magazine, mesaj direct pentru cei 2.100.000 de angajați despre inteligența artificială. Anunțul care sfidează trendul
Un mare lanț de magazine, mesaj direct pentru cei 2.100.000 de angajați despre inteligența artificială. Anunțul care sfidează trendul
Un mare lanț de magazine, mesaj direct pentru cei 2.100.000 de angajați despre inteligența artificială. Anunțul care sfidează trendul
Știrile zilei din sport
Simona Halep, ultimul dans     VIDEO+FOTO:  Clipe emoționante la   meciul de retragere  al fostului lider WTA: „Vreau să zâmbim și să ne bucurăm de moment”
Superliga
13.06
Simona Halep, ultimul dans VIDEO+FOTO: Clipe emoționante la meciul de retragere al fostului lider WTA: „Vreau să zâmbim și să ne bucurăm de moment”
Citește mai mult
Simona Halep, ultimul dans VIDEO+FOTO: Clipe emoționante la meciul de retragere al fostului lider WTA: „Vreau să zâmbim și să ne bucurăm de moment”
Tun de 500.000 de euro la TAS     Laurențiu Reghecampf  a câștigat litigiul cu Esperance Tunis » Va primi și ce i-a refuzat FIFA
Diverse
13.06
Tun de 500.000 de euro la TAS Laurențiu Reghecampf a câștigat litigiul cu Esperance Tunis » Va primi și ce i-a refuzat FIFA
Citește mai mult
Tun de 500.000 de euro la TAS  Laurențiu Reghecampf a câștigat litigiul cu Esperance Tunis » Va primi și ce i-a refuzat FIFA
Burleanu, blamat de fanii Stelei   Ultrașii l-au întrebat pe șeful FRF despre   situația clubului din Ghencea:  „Federația nu vrea Steaua în Liga 1”
Liga 2
13.06
Burleanu, blamat de fanii Stelei Ultrașii l-au întrebat pe șeful FRF despre situația clubului din Ghencea: „Federația nu vrea Steaua în Liga 1”
Citește mai mult
Burleanu, blamat de fanii Stelei  Ultrașii l-au întrebat pe șeful FRF despre situația clubului din Ghencea: „Federația nu vrea Steaua în Liga 1”
Plecări de la Rapid  Giuleștenii   au anunțat despărțirea  de doi jucători 
Superliga
13.06
Plecări de la Rapid Giuleștenii au anunțat despărțirea de doi jucători
Citește mai mult
Plecări de la Rapid Giuleștenii au anunțat despărțirea de doi jucători 
Știri ultima oră
12:16
Jurgen Klopp s-a enervat! Scos din sărite de ce se întâmplă la Mondial: „Fotbalul a devenit ostaticul unor directori care lucrează în birouri cu aer condiționat”
Jurgen Klopp s-a enervat! Scos din sărite de ce se întâmplă la Mondial: „Fotbalul a devenit ostaticul unor directori care lucrează în birouri cu aer condiționat”
12:38
„Nu câștigi Mondialul în primul meci” Carlo Ancelotti, după remiza Braziliei cu Maroc » Care e obiectivul său și ce a spus despre Vinicius
„Nu câștigi Mondialul în primul meci”  Carlo Ancelotti, după remiza Braziliei cu Maroc » Care e obiectivul său și ce a spus despre Vinicius
11:54
Secretul Qatarului Cum a fost formată naționala care a dat prima lovitură la CM 2026, 1-1 cu Elveția. Esența străină!
Secretul Qatarului Cum a fost formată naționala care a dat prima lovitură la CM 2026, 1-1 cu Elveția. Esența străină!
11:44
New York, de la extaz la haos FOTO: Noaptea de sărbătoare a titlului celor de la Knicks, marcată de violențe și focuri de armă în Times Square
New York, de la extaz la haos FOTO: Noaptea de sărbătoare a titlului celor de la Knicks, marcată de  violențe și focuri de armă în Times Square
Mai multe știri de ultimă oră

Opinii

SUA au învățat și fotbal

Dan Udrea: SUA au învățat și fotbal

Dan Udrea: SUA au învățat și fotbal
Gianni fără Claudia

Cristian Geambașu: Gianni fără Claudia

Cristian Geambașu: Gianni fără Claudia
Mondialul din cazarmă

Silviu Tudor Samuilă: Mondialul din cazarmă

Silviu Tudor Samuilă: Mondialul din cazarmă
Mondialul discriminării. Și al ipocriziei

Theodor Jumătate: Mondialul discriminării. Și al ipocriziei

Theodor Jumătate: Mondialul discriminării. Și al ipocriziei
Coreea de Sud, supernațională. Puma, mini-tricouri

Dan Udrea: Coreea de Sud, supernațională. Puma, mini-tricouri

Dan Udrea: Coreea de Sud, supernațională. Puma, <span>mini-tricouri</span>
I-ați vedea pe Kovacs și pe Trump să fie de râsul planetei?

Dan Udrea: I-ați vedea pe Kovacs și pe Trump să fie de râsul planetei?

Dan Udrea: <span>I-ați</span> vedea pe Kovacs și pe Trump să fie de râsul planetei?
De ce este lăsat Eriksen să se joace cu propria viață?

Cristian Geambașu: De ce este lăsat Eriksen să se joace cu propria viață?

Cristian Geambașu: De ce este lăsat Eriksen să se joace cu propria viață?
Îmbrățișarea Bojanei

Radu Naum: Îmbrățișarea Bojanei

Radu Naum: Îmbrățișarea Bojanei
Eriksen. Viața, dincolo de fotbal

Theodor Jumătate: Eriksen. Viața, dincolo de fotbal

Theodor Jumătate: Eriksen. Viața, dincolo de fotbal
Muncitorul

Cristian Geambașu: Muncitorul

Cristian Geambașu: Muncitorul
Opriți bătaia de joc!

Dan Udrea: Opriți bătaia de joc!

Dan Udrea: Opriți bătaia de joc!
Moștenirea lui Kopic

Silviu Tudor Samuilă: Moștenirea lui Kopic

Silviu Tudor Samuilă: Moștenirea lui Kopic
Ce este Dinamo și ce vrea ea?

Cristian Geambașu: Ce este Dinamo și ce vrea ea?

Cristian Geambașu: Ce este Dinamo și ce vrea ea?
Un David cu potențial de Goliat! O fi și regula U21 bună la ceva?

Dan Udrea: Un David cu potențial de Goliat! O fi și regula U21 bună la ceva?

Dan Udrea: Un David cu potențial de Goliat! O fi și regula U21 bună la ceva?
Suporterii să nu-l plângă prea tare pe Kopic

Dan Udrea: Suporterii să nu-l plângă prea tare pe Kopic

Dan Udrea: Suporterii să <span>nu-l</span> plângă prea tare pe Kopic
Gigi Becali E RĂU, dar FCSB e excelent

Dan Udrea: Gigi Becali E RĂU, dar FCSB e excelent

Dan Udrea: Gigi Becali E RĂU, dar FCSB e excelent
Gică Gadget

Radu Naum: Gică Gadget

Radu Naum: Gică Gadget
Șantierul

Cristian Geambașu: Șantierul

Cristian Geambașu: Șantierul
Vremea Soranei a ajuns din urmă timpul!

Cristian Tudor Popescu: Vremea Soranei a ajuns din urmă timpul!

Cristian Tudor Popescu: Vremea Soranei a ajuns din urmă timpul!
A învins PSG. A învins fotbalul, chiar și la penaltyuri

Theodor Jumătate: A învins PSG. A învins fotbalul, chiar și la penaltyuri

Theodor Jumătate: A învins PSG. A învins fotbalul, chiar și la penaltyuri
Top stiri
Încă o plecare de la Dinamo   „Câinii” au anunțat și   4 sosiri:   „Înțelegere pe cale amiabilă”
Superliga
13.06
Încă o plecare de la Dinamo „Câinii” au anunțat și 4 sosiri: „Înțelegere pe cale amiabilă”
Citește mai mult
Încă o plecare de la Dinamo  „Câinii” au anunțat și 4 sosiri:  „Înțelegere pe cale amiabilă”
Moment de gală la Cluj    VIDEO+FOTO:  Nadia Comăneci, Simona Halep și Ilie Năstase, printre   invitații speciali  la Festivalul de Film Transilvania » Clipe emoționante pe scenă 
Diverse
13.06
Moment de gală la Cluj VIDEO+FOTO: Nadia Comăneci, Simona Halep și Ilie Năstase, printre invitații speciali la Festivalul de Film Transilvania » Clipe emoționante pe scenă
Citește mai mult
Moment de gală la Cluj VIDEO+FOTO: Nadia Comăneci, Simona Halep și Ilie Năstase, printre invitații speciali la Festivalul de Film Transilvania » Clipe emoționante pe scenă 
Zlatan i-a smuls microfonul  Când a auzit ce a zis colegul de platou,   Ibrahimovic l-a întrerupt și l-a împins!  Ce a urmat
Campionatul Mondial
13.06
Zlatan i-a smuls microfonul Când a auzit ce a zis colegul de platou, Ibrahimovic l-a întrerupt și l-a împins! Ce a urmat
Citește mai mult
Zlatan i-a smuls microfonul Când a auzit ce a zis colegul de platou, Ibrahimovic l-a întrerupt și l-a împins! Ce a urmat
M-am uitat și azi la meci, femeie fiind. Apoi mi-a venit să cânt ,,pe ce drum s-o apuc, unde să mă duc". Apoi un prieten a spus că sunt în acea perioadă a lunii, fotbalul
B365
13.06
M-am uitat și azi la meci, femeie fiind. Apoi mi-a venit să cânt ,,pe ce drum s-o apuc, unde să mă duc". Apoi un prieten a spus că sunt în acea perioadă a lunii, fotbalul
Citește mai mult
M-am uitat și azi la meci, femeie fiind. Apoi mi-a venit să cânt ,,pe ce drum s-o apuc, unde să mă duc". Apoi un prieten a spus că sunt în acea perioadă a lunii, fotbalul
 Programul complet CM 2026SONDAJ Cine va lua trofeul?
Sondaj
14.06

Programul complet CM 2026 SONDAJ Cine va lua trofeul?

Cine va câștiga CM 2026?

Spania %
Franța %
Argentina %
Brazilia %
Anglia %
Alta %
Programul complet CM 2026SONDAJ Cine va lua trofeul?