Băluță, gol și out  Vedeta campioanei nu a înțeles nimic:  „Nu mă așteptam  să fiu scos”
Alex Băluță FOTO GOLAZO.ro

Băluță, gol și out Vedeta campioanei nu a înțeles nimic: „Nu mă așteptam să fiu scos”

• Alexandru Băluță, 31 de ani, a marcat un gol senzațional cu Petrolul, însă a fost înlocuit la pauză de Miculescu
  • Tot la pauză a ieșit și Daniel Bîrligea, 24 de ani, care a spus că „nu putea face prea multe” pe terenul greu din Ghencea

Alexandru Băluță a primit un bonus de instalare la FCSB în valoare de 200.000 de euro, iar Daniel Bîrligea l-a costat pe finanțatorul campioanei 2.000.000 de euro.

Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem  Dinamo  de acolo!”
Alarmă la FCSBCampioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”

Alex Băluță, „premiat” pentru golul-bijuterie cu o schimbare

Alexandru Băluță a înscris un gol de poveste în startul meciului cu Petrolul și are trei reușite în campionat și una în preliminariile UEFA Champions League.

Băluță a primit un cartonaș galben în minutul 43, iar Charalambous l-a scos de teamă să nu fie eliminat și indisponibil pentru duelul cu Sepsi din etapa viitoare.

„Nu mă așteptam să fiu scos, aș fi fost atent să nu iau al doilea galben. Asta e, nu-mi pierd încrederea, voi da totul de fiecare dată când va fi nevoie de mine.

Ar fi trebuit să ținem mai mult de minge, să fim mai deștepți, din păcate nu ne-a reușit.

Sunt momente în care ești avantajat, dezavantajat, dar până la urmă nu am fost egalați din cauza arbitrajului.

Cred că meritam să câștigăm în seara asta. Asta e, mergem înainte, este important să nu mai pierdem puncte, a declarat Alexandru Băluță după meci.

Bîrligea, omul invizibil. Scuza atacantului: „Nu sunt obișnuit pe teren greu”

Debutul lui Daniel Bîrligea la FCSB a fost un fiasco total, iar atacantul pe care s-au plătit 2.000.000 de euro a trecut pe bancă la pauza meciului cu Petrolul, fiind înlocuit cu Alhassan.

Bîrligea a dat vina și pe gazonul oribil din Ghencea:

„A fost un teren greu, nu eram obișnuit, nu puteai încerca multe. Din fericire sau din supărare, a ieșit un egal.

Ne doream victoria, am dat totul, dar din păcate în minutele finale ne-am ales cu un egal.

Cu siguranță fiind pe bancă în repriza a doua mi-am dorit să apere colegii mei acel 1-0, dacă puteau, și chiar să dăm încă nu gol, ca să fim mai liniștiți.

Am fost cu sufletul la gură pe bancă. Schimbarea mea a fost una pentru echipă, se știe, trebuie să știm cu toții că a ajutat echipa.

Avem o echipă foarte bună, cu jucători care pot schimba în fiecare minut jocul.

Mai sunt multe meciuri e devreme să vorbim de campionat, de primele locuri, dar sunt foarte convins că vom ajunge acolo. Zic cu inima că vom câștiga campionatul.

Obiectivul meu e să ajut echipa, să înscriu cât mai mult. Dacă e bine pentru echipă, va fi și pentru mine”.

Pe Bîrligea l-am scos că n-a contat, a fugit de joc. Am răbdare, cum să n-am? Am dat milioane pe el. Trebuie să înțeleagă că trebuie să joace ca la CFR. Nu vreau mai bine, ca acolo. Dar să joace, să vină să primească mingea, nu să stea acolo unde nu poate s-o primească. Gigi Becali, la Fotbal Club, pe DigiSport

VIDEO CU GOLUL de 1-1 al lui Tudorie

A fost fault la Târnovanu la golul egalizator al lui Tudorie?

DA %
NU %

Ședință la PAOK înainte de FCSB Ce le-a spus patronul clubului lui  Răzvan Lucescu  și jucătorilor: „Niciodată n-a fost așa”
13:08
Ședință la PAOK înainte de FCSBCe le-a spus patronul clubului lui Răzvan Lucescu și jucătorilor: „Niciodată n-a fost așa”
Ședință la PAOK înainte de FCSB Ce le-a spus patronul clubului lui Răzvan Lucescu și jucătorilor: „Niciodată n-a fost așa”
Noapte lungă pe „Arc”  Cum au rămas tribunele după incidentele de la  Dinamo - Botoșani
14:52
Noapte lungă pe „Arc” Cum au rămas tribunele după incidentele de la Dinamo - Botoșani
Noapte lungă pe „Arc”  Cum au rămas tribunele după incidentele de la Dinamo - Botoșani
Cum se simte Emeric Ienei   Sandu Boc  a vorbit despre legendarul antrenor: „I-au pus un stimulator cardiac”
12:31
Cum se simte Emeric Ienei Sandu Boc a vorbit despre legendarul antrenor: „I-au pus un stimulator cardiac”
Cum se simte Emeric Ienei  Sandu Boc a vorbit despre legendarul antrenor: „I-au pus un stimulator cardiac”
Halep revine mai repede  Simona va juca săptămâna viitoare la turneul WTA 125 de la  Hong Kong : „Mulțumesc pentru wild card”
Tenis
13:39
Halep revine mai repede Simona va juca săptămâna viitoare la turneul WTA 125 de la Hong Kong: „Mulțumesc pentru wild card”
Halep revine mai repede  Simona va juca săptămâna viitoare la turneul WTA 125 de la Hong Kong : „Mulțumesc pentru wild card”
WADA, apel la TAS în cazul Sinner  Agenția Mondială Antidoping cere  suspendarea  liderului ATP pentru 1-2 ani
Tenis
14:14
WADA, apel la TAS în cazul Sinner Agenția Mondială Antidoping cere suspendarea liderului ATP pentru 1-2 ani
WADA, apel la TAS în cazul Sinner  Agenția Mondială Antidoping cere suspendarea liderului ATP pentru 1-2 ani
Porți închise la Derby de România?  Gest inconștient: un scaun a zburat  pe lângă capul  „tușierului” la Dinamo - Botoșani
00:10
Porți închise la Derby de România? Gest inconștient: un scaun a zburat pe lângă capul „tușierului” la Dinamo - Botoșani
Porți închise la Derby de România?  Gest inconștient: un scaun a zburat pe lângă capul „tușierului” la Dinamo - Botoșani
Golubovic, ce gafă   VIDEO . Faza care a decis  Dinamo - Botoșani : eroarea portarului + golul fără emoții marcat de Florescu
27.09
Golubovic, ce gafă VIDEO. Faza care a decis Dinamo - Botoșani: eroarea portarului + golul fără emoții marcat de Florescu
Golubovic, ce gafă   VIDEO . Faza care a decis Dinamo - Botoșani : eroarea portarului + golul fără emoții marcat de Florescu
Opruț, „așteptat” de Vădana  Fundașul lui Dinamo susține că arbitrul l-a eliminat pentru  a se răzbuna : „Sunt ferm convins”
09:05
Opruț, „așteptat” de Vădana Fundașul lui Dinamo susține că arbitrul l-a eliminat pentru a se răzbuna: „Sunt ferm convins”
Opruț, „așteptat” de Vădana  Fundașul lui Dinamo susține că arbitrul l-a eliminat pentru a se răzbuna : „Sunt ferm convins”