„Suntem fericiți” Jucătorii Petrolului așteaptă banii după victoria cu Rapid: „ Avem primă ” +22 foto
Petrolul - Rapid / Foto: Sport Pictures

„Suntem fericiți”Jucătorii Petrolului așteaptă banii după victoria cu Rapid: „Avem primă

• Petrolul Ploiești a învins-o pe Rapid, scor 1-0, luni seara, într-o partidă din etapa a 3-a din Liga 1
  • Unicul gol al partidei a fost marcat de Albin Berisha, în minutul 31.
  • Valentin Țicu s-a accidentat și va fi supus mai multor controale amănunțite.
  • Sergiu Hanca a intrat în conflict cu Neil Lennon, la finalul partidei.

În urma acestui rezultat, Petrolul a urcat pe locul 9, cu 4 puncte, în timp ce Rapid rămâne pe locul 12, cu două puncte.

• Rapid, FCSB, UTA Arad, Farul și Hermannstadt rămân singurele echipe fără victorie după 3 etape.

Valentin Țicu e îngrijorat de o posibilă accidentare

Căpitanul ploieștenilor, Valentin Țicu, a fost obligat să iasă de pe teren în minutul 85, după ce simțit o durere îngrijorătoare la genunchi.

Altfel, fundașul stânga recunoaște că așteaptă prima de victorie după meciul cu Rapid.

Sunt foarte speriat, am simțit ceva la genunchi. Nu am simțit niciodată așa ceva. Sper să nu fie ceva grav. O să văd despre ce este vorba.

Da, e o primă și sper să vină. Cu toții muncim și sper să se rezolve și problemele financiare”, a declarat după meci Valentin Țicu la Prima Sport.

Petrolul - Rapid, meci

Petrolul - Rapid, meci Petrolul - Rapid, meci Petrolul - Rapid, meci Petrolul - Rapid, meci Petrolul - Rapid, meci
+22 Fotografii

Sergiu Hanca a încasat un cartonaș galben după meci, după ce a intrat într-un conflict cu antrenorul Rapidului, Neil Lennon:

„Într-un derby nu mai contează nimic. Când câștigi este bine, când pierzi apar discuții, îndoieli. Dar în această seară suntem fericiți.

(n.r. despre conflictul din final) Doar l-am văzut pe colegul meu, Eșanu, că se duce acolo și antrenorul Rapidului a făcut un gest să-l împingă.

Suntem la fotbal, e normal. E încărcătură și pentru noi, și pentru ei. Un derby important pentru ambele echipe, nu poți să stai pe bancă și să privești”.

VIDEO Ce a declarat Marian Huja după meci

SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost  cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
16:19
SĂPUNARU 40 Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
Ultimul drum în alb și roșu  Galeriile lui Dinamo și U Cluj, un ultim  omagiu pentru Gigi Mulțescu
14:16
Ultimul drum în alb și roșu Galeriile lui Dinamo și U Cluj, un ultim omagiu pentru Gigi Mulțescu
FCSB, schimbată radical  Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face  6 modificări cu Petrolul
15:04
FCSB, schimbată radical Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face 6 modificări cu Petrolul
FCSB, schimbată radical  Gigi Becali a acceptat că a greșit echipa de start în derby-ul cu CFR și face 6 modificări cu Petrolul
Săgeți spre Petrescu!   Patronul lui CFR,  nemulțumit  de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”
14:05
Săgeți spre Petrescu! Patronul lui CFR, nemulțumit de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”
Săgeți spre Petrescu!   Patronul lui CFR, nemulțumit de tactica din repriza secundă cu FCSB: „Trebuia să mergem peste ei”