VIDEO Bianca Andreescu, demonstrație de tenis cu Garbine Muguruza (6-0, 6-1)

Bianca Andreescu are un parcurs de vis la Indian Wells, competiție unde a trecut în sferturi de Garbine Muguruza. Meciul a fost unul scurt, de doar 52 de minute, Bianca cedând doar un singur game(!), scor 6-0, 6-1.

Bianca AndreescuFoto: bnpparibasopen.com

În semifinale, Andreescu va da peste Elina Svitolina (succes în trei seturi, scor 4-6, 6-4, 6-4 cu Marketa Vondrousova - cea care o eliminase pe Simona Halep).

Sferturi:

Belinda Bencic (23) vs Karolina Pliskova (5)

S-ar putea să te intereseze și:

Aici poți citi o amplă prezentare a turneului de la Indian Wells.

Rezumatul partidei Andreescu vs Muguruza:

Ngezana stă o lună   Fundașul lui FCSB ar putea reveni abia la  derby-ul  cu Dinamo
01:25
Ngezana stă o lună Fundașul lui FCSB ar putea reveni abia la derby-ul cu Dinamo
Ngezana stă o lună  Fundașul lui FCSB ar putea reveni abia la derby-ul cu Dinamo
Mesaj viral pentru Ter Stegen   Thibaut Courtois , portarul lui Real Madrid, încurajări pentru rivalul de la Barcelona: „M-a durut să te văd așa”
09:51
Mesaj viral pentru Ter Stegen Thibaut Courtois, portarul lui Real Madrid, încurajări pentru rivalul de la Barcelona: „M-a durut să te văd așa”
Mesaj viral pentru Ter Stegen  Thibaut Courtois , portarul lui Real Madrid, încurajări pentru rivalul de la Barcelona: „M-a durut să te văd așa”
Olsen a vrut să se retragă  Fotbalistul lui Dinamo a vorbit despre  cel mai dificil moment  al carierei: „Nu mai avea sens”
09:33
Olsen a vrut să se retragă Fotbalistul lui Dinamo a vorbit despre cel mai dificil moment al carierei: „Nu mai avea sens”
Bellingham a insultat arbitrul  Starul lui Real Madrid a explodat după ce i s-a dat „galben”.  Ce i-a spus  „centralului”
22.09
Bellingham a insultat arbitrul Starul lui Real Madrid a explodat după ce i s-a dat „galben”. Ce i-a spus „centralului”
Bellingham a insultat arbitrul  Starul lui Real Madrid a explodat după ce i s-a dat „galben”. Ce i-a spus „centralului”