„victorie luată de arbitri”  Rapid obține o remiză cu Vipers Kristiansand, președintele  acuză arbitrajul
Rapid - Vipers. Foto: facebook.com/handbalrapidbucuresti

„victorie luată de arbitri” Rapid obține o remiză cu Vipers Kristiansand, președintele acuză arbitrajul

• Rapid București a obținut o remiză, 30-30, în deplasare cu Vipers Kristiansand, în etapa a doua a grupei B din Liga Campionilor.
  • Echipa bucureșteană, lider în grupă după o victorie anterioară și această remiză, va juca următorul meci pe teren propriu cu HC Ludwigsburg, pe 22 septembrie.
„Să se târâie pe teren?”  Narcisa Lecușanu, analizează, pentru GOLAZO.ro,  retragerea Cristinei Neagu : „De ce se insistă cu asta?”
„Să se târâie pe teren?” Narcisa Lecușanu, analizează, pentru GOLAZO.ro, retragerea Cristinei Neagu: „De ce se insistă cu asta?”
„Să se târâie pe teren?”  Narcisa Lecușanu, analizează, pentru GOLAZO.ro, retragerea Cristinei Neagu : „De ce se insistă cu asta?”

Vicecampioana Rapid București a obținut o remiză prețioasă sâmbătă, în deplasare, în fața echipei norvegiene Vipers Kristiansand, scor 30-30 (16-16).

Acesta a fost al doilea meci al echipei din grupa B a Ligii Campionilor.

Principalele marcatoare în duelul cu norvegiencele au fost:

• Pentru Vipers - Abbingh cu 7 goluri, Roberts cu 5 și Hove cu 4
  • Pentru Rapid București: Kassoma cu 6 goluri, Buceschi cu 5, Polman și Janjusevic cu câte 4

Vipers - Rapid 30-30 (16-16) în grupa B din Liga Campionilor

În meciul desfășurat în sala Aquarama, giuleștencele au început în forță, conducând cu 6-2 după doar câteva minute.

Cu toate acestea, Vipers a revenit și a preluat conducerea, având un avantaj de 14-11 în minutul 22. Prima repriză s-a încheiat în favoarea Rapidului, care a egalat la 16-16.

Giuleștencele au avut un avantaj de trei goluri în minutul 37, dar nu au reușit să-l mențină. Cu cinci minute înainte de final, echipa bucureșteană a reușit să preia conducerea cu 30-29, dar Vipers a egalat în ultima fază a meciului.

Vasiliu: „O victorie luată de arbitri”

Președintele Rapidului, Bogdan Vasiliu, a acuzat arbitrajul.

„N-am jucat deloc rău, dar ai nevoie și de puțin noroc. În plus, eu zic că a fost o victorie luată de arbitrii acestui meci. Eu cred că doar atât pot. Au fost foarte multe greșeli și cred că Rapid merita un arbitraj mai bun în acest meci din Liga Campionilor.

Vă spun sincer, nu mă așteptam la un asemenea rezultat și la o astfel de prestație pe terenul celor de la Vipers. Aici este destul de greu să câștigi, dar Rapid a făcut meci foarte bun.

Am fost la un pas de victorie. Am remarcat faptul că nu am renunțat la luptă nici când ele aveau trei goluri avantaj. Am arătat caracter în acest meci. Eu consider că este un punct mare, după ce Rapid s-a bătut singură în meciul cu Bistrița”, a declarat Vasiliu pentru prosport.ro.

Rapid Bucureşti, Locul 1 în Liga Campionilor

În primul meci din grupa B al Ligii Campionilor, Rapid București a obținut o victorie convingătoare împotriva echipei Buducnost, cu 32-27.

8. Ludwigsburg10

În Liga Campionilor de la handbal, primele două echipe din fiecare grupă se vor califica direct în sferturile de finală.

Echipele de pe locurile 3-6 vor avea ocazia să lupte în play-off pentru ultimele patru locuri disponibile în sferturi. În această fază, echipele vor concura pentru a accede la Turneul Final Four, care va avea loc la Budapesta, în perioada 31 mai – 1 iunie.

În următoarea rundă, formația bucureșteană va întâlni HC Ludwigsburg pe teren propriu, pe 22 septembrie.

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
20.09
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
20.09
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”