​VIDEO Cristiano Ronaldo, două goluri în victoria celor de la Juventus / Înfrângere pentru Atalanta

​​Cristiano Ronaldo a reușit o "dublă" în victoria campioanei Juventus Torino, scor 3-1, pe teren propriu, împotriva celor de la Udinese. În urma acestui rezultat, torinezii au revenit provizoriu pe prima poziție în clasament. În altă partidă, Atalanta, proaspăt calificată în optimile Champions League, a fost învinsă de Bologna, scor 2-1.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Ronaldo a înscris în minutele 9 și 37, iar Bonucci a dus scorul la 3-0. Pussetto a marcat golul oaspeților în minutul 90+4. Vezi aici cele patru reușite.

Bologna a avut 2-0 împotriva Atalantei după golurile înscrise de Palacio ('12) și Poli ('53). Malinovsky a stabilit scorul final în minutul 60. Aici poți vedea cele trei goluri.

6. Atalanta 16 (38-25) 28 etc.

CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1  Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu  aproape 40%  peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
Campionatul Mondial
05.07
CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1 Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu aproape 40% peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
„Asta nu e ultraserie” MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui  Chiricheș
Cupa Romaniei
05.07
„Asta nu e ultraserie”MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui Chiricheș
IMAGINEA DE PE ECRAN  De ce a plâns de fapt  Ronaldo  la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
05.07
IMAGINEA DE PE ECRAN De ce a plâns de fapt Ronaldo la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
Salvat de Dibu  Messi a ratat un penalty, dar  Argentina s-a calificat  în semifinalele Copa America 2024
Campionate
05.07
Salvat de Dibu Messi a ratat un penalty, dar Argentina s-a calificat în semifinalele Copa America 2024