DEZAMĂGIRE LA Sepsi   Primele reacții ale covăsnenilor, după ce au fost egalați pe final de CFR:  „Suntem penibili!”
Denis Ciobotariu (FOTO: Sport Pictures)

DEZAMĂGIRE LA Sepsi Primele reacții ale covăsnenilor, după ce au fost egalați pe final de CFR: „Suntem penibili!”

• CFR Cluj - Sepsi s-a terminat 3-3, în etapa #14 a Ligii 1, după ce clujenii au revenit de la 1-3, în ultimele minute ale partidei.
  • La interviurile de după meci, covăsnenii s-au declarat extrem de dezamăgiți de modul în care au ratat victoria, pe final.

Sepsi a făcut un meci bun la Cluj, contra CFR-ului, iar în minutul 83, conduceau cu 3-1. Sepsi a căzut inexplicabil în finalul meciului și CFR a reușit să egaleze după ce a marcat 2 goluri în doar 6 minute.

Conflictul Louis Munteanu - Petrescu  Atacantul, criticat dur: „Ce a făcut băiețașul ăsta e  ieșit din comun !”
Conflictul Louis Munteanu - Petrescu Atacantul, criticat dur: „Ce a făcut băiețașul ăsta e ieșit din comun!”
Conflictul Louis Munteanu - Petrescu  Atacantul, criticat dur: „Ce a făcut băiețașul ăsta e ieșit din comun !”

Golurile partidei au fost marcate de Mohammed Kamara (52) și Virgiliu Postolachi (86, 90+3), pentru gazde, respectiv Marius Coman (37), Denis Ciobotariu (55) și Florin Stefan (83), pentru oaspeți.

Valentin Suciu nu și-a menajat jucătorii

Este frustrant să marchezi 3 goluri și să faci egal. Cel mai mult am suferit pe duelurile aeriene, nu am știut să gestionăm finalul de partidă. Trebuie să învățăm să gestionăm momentele de presiune ale adversarului.

Rezultatul nu este rău, dar modul cum ne-au scăpat 2 puncte este frustrant, să marchezi 3 goluri în deplasare și să pleci doar cu un punct. Toată lumea trebuie să se autodepășească”, a declarat Suciu, la finalul meciului, la Prima Sport.

Denis Ciobotariu, dezamăgit de rezultat

Chiar dacă a marcat, Denis Ciobotariu s-a prezentat la interviul de după meci extrem de dezamăgit de cum a jucat echipa sa în finalul meciului de la Cluj.

Nu mi se pare normal, nu vreau să vorbesc prea mult, pentru că sunt foarte supărat. Ne-am bătut singuri, prin golurile pe care le-au marcat, din greșelile noastre, din absolut nimic. Nu a fost nimic special creat de ei, sunt foarte suparat și n-aș vrea să zic prostii.

„Nu mai înțeleg fotbalul”  Dan Petrescu , după punctul salvat în ultimele minute: „Lumea e obișnuită cu binele”
„Nu mai înțeleg fotbalul”Dan Petrescu, după punctul salvat în ultimele minute: „Lumea e obișnuită cu binele”
„Nu mai înțeleg fotbalul” Dan Petrescu , după punctul salvat în ultimele minute: „Lumea e obișnuită cu binele”

Dacă mă întrebați înainte de meci, ne-ar fi convenit un egal. Dar în 5 minute ne-am luat două goluri și am fost penibili, nu se poate așa ceva!

Practic am dat cu piciorul la tot ce am făcut bun, e păcat, ieșim plini de sânge, am ochiul vânat, totul degeaba. Mi se pare ireal, atitudinea pe care am avut-o în ultimele 5 minute…groaznic.

Până la urmă este un rezultat pozitiv cu o echipă foarte bună, dar cum am mai spus, este de neiertat să iei două goluri în 5 minute. Mă uitam cum băgau atacanții lor alunecări, iar noi parcă așteptam să ne egaleze.”, a declarat Ciobotariu.

Reacția lui Marius Coman, după CFR - Sepsi, 3-3

Marcatorul primului gol, Marius Coman s-a declarat la fel de dezamăgit ca și colegul său, Ciobotariu, la interviul de după meci:

Sunt foarte frustrat, am avut meciul în mână. Trebuie să mergem mai departe și să ne batem în continuare. Când am văzut că au marcat golul doi, speram să fie ofsaid, pentru că știam că vor veni peste noi.

Noi abordăm fiecare meci la victorie. Din păcate, am scos un punct pe final. Începem să ne simțim din ce în ce mai bine și așa o să putem să fim în primele șase echipe”.

Arbitri suspendați de UEFA  Au fost arestați  înaintea unui meci de Liga Campionilor. Ce faptă au comis: „Mi-am distrus întreaga carieră”
12:53
Arbitri suspendați de UEFAAu fost arestați înaintea unui meci de Liga Campionilor. Ce faptă au comis: „Mi-am distrus întreaga carieră”
Arbitri suspendați de UEFA Au fost arestați înaintea unui meci de Liga Campionilor. Ce faptă au comis: „Mi-am distrus întreaga carieră”
Interes uriaș pentru FCSB - RAPID Câte bilete  s-au vândut  până acum » Doboară campioana recordul rivalei Dinamo?
12:19
Interes uriaș pentru FCSB - RAPIDCâte bilete s-au vândut până acum » Doboară campioana recordul rivalei Dinamo?
Interes uriaș pentru FCSB - RAPID Câte bilete s-au vândut până acum » Doboară campioana recordul rivalei Dinamo?
Halep și-a aflat adversara Românca va debuta la  WTA Hong Kong  împotriva unei jucătoare de Top 50
Tenis
11:14
Halep și-a aflat adversaraRomânca va debuta la WTA Hong Kong împotriva unei jucătoare de Top 50
Halep și-a aflat adversara Românca va debuta la WTA Hong Kong împotriva unei jucătoare de Top 50
A murit Ze Carlos  Vicecampionul mondial cu Brazilia a făcut stop cardiac  în somn ! Avea doar 56 de ani
10:59
A murit Ze Carlos Vicecampionul mondial cu Brazilia a făcut stop cardiac în somn! Avea doar 56 de ani
A murit Ze Carlos  Vicecampionul mondial cu Brazilia a făcut stop cardiac în somn ! Avea doar 56 de ani
Nori negri la CFR Cluj Dan Petrescu, după thriller-ul cu Sepsi OSK: „Nu știu de ce  trebuie să plec eu ”
09:56
Nori negri la CFR ClujDan Petrescu, după thriller-ul cu Sepsi OSK: „Nu știu de ce trebuie să plec eu
Nori negri la CFR Cluj Dan Petrescu, după thriller-ul cu Sepsi OSK: „Nu știu de ce trebuie să plec eu ”
Scandal pe teren   Spiritele s-au încins  după CFR - Sepsi 3-3 » Dan Petrescu a intervenit pentru a despărți doi jucători
10:17
Scandal pe teren Spiritele s-au încins după CFR - Sepsi 3-3 » Dan Petrescu a intervenit pentru a despărți doi jucători
Doliu în volei  O jucătoare din Italia  a murit  subit la 33 de ani. Unde s-a petrecut tragedia
Volei
09:32
Doliu în volei O jucătoare din Italia a murit subit la 33 de ani. Unde s-a petrecut tragedia
Doliu în volei  O jucătoare din Italia a murit subit la 33 de ani. Unde s-a petrecut tragedia
RENTE PENTRU STEAUA '86?  Câștigătorii Cupei Campionilor Europeni  vor solicita oficial  să fie incluși pe lista foștilor sportivi care primesc o indemnizație lunară de 1.200 €
25.10
RENTE PENTRU STEAUA '86? Câștigătorii Cupei Campionilor Europeni vor solicita oficial să fie incluși pe lista foștilor sportivi care primesc o indemnizație lunară de 1.200 €
RENTE PENTRU STEAUA '86?  Câștigătorii Cupei Campionilor Europeni  vor solicita oficial să fie incluși pe lista foștilor sportivi care primesc o indemnizație lunară de 1.200 €