CFR Cluj - Sepsi 3-3   Trupa lui Dan Petrescu  a revenit de la 1-3  în ultimele 10 minute. Fanii gazdelor i-au cerut demisia antrenorului
CFR Cluj și Sepsi se întâlnesc în Gruia, în etapa cu numărul 14 din Liga 1, azi de la ora 21:00 foto: montaj GOLAZO.ro

CFR Cluj - Sepsi 3-3 Trupa lui Dan Petrescu a revenit de la 1-3 în ultimele 10 minute. Fanii gazdelor i-au cerut demisia antrenorului

• CFR Cluj și Sepsi au remizat, scor 3-3, într-un meci cu multe răsturnări de scor, în etapa #14, din Superligă

Jucătorii lui Dan Petrescu au început în forță partida, cu un pressing agresiv, și au avut primele ocazii de poartă, prin șuturile de la distanță ale lui Kamara.

Conflictul Louis Munteanu - Petrescu  Atacantul, criticat dur: „Ce a făcut băiețașul ăsta e  ieșit din comun !”
Conflictul Louis Munteanu - Petrescu Atacantul, criticat dur: „Ce a făcut băiețașul ăsta e ieșit din comun!”
Conflictul Louis Munteanu - Petrescu  Atacantul, criticat dur: „Ce a făcut băiețașul ăsta e ieșit din comun !”

CFR Cluj a revenit de la 1-3 în ultimele 10 minute

La prima acțiune periculoasă, Sepsi a reușit să deschidă scorul prin Marius Coman, în minutul 37, cu un șut pe diagonală, după o acțiune pe cont propriu în care a trecut de doi adversari.

În prima repriză, Postolachi a avut cea mai mare ocazie a ardelenilor, în minutul 39. Jucătorul din Republica Moldova a trimis un șut, respins de Ninaj în corner.

5 goluri în repriza secundă

CFR a început perfect repriza secundă, după ce în minutul 52, nou intratul, Adi Păun, a trimis perfect o centrare în fața porții pentru Kamara, care a băgat mingea în poartă din câțiva metri.

Denis Ciobotariu a profitat de neatenția ardelenilor și a marcat la faza imediat următoare, în urma unei centrări din corner.

În minutul 83, Sepsi își majorează avantajul prin mijlocașul Florin Ștefan, care a șutat din voleu de la peste 20 de metri și l-a învins pe Popa.

Imediat, fanii prezenți în tribune i-au cerut demisia lui Dan Petrescu.

După doar trei minute, Postolachi urmărește un șut ratat al lui Simao și trimite mingea în poartă, cu capul.

Atacantul moldovean nu s-a lăsat și a restabilit egalitatea în minutul 90+2, când a reluat în plasă centrarea lui Korenica.

Pentru Sepsi, partida cu CFR este a treilea meci consecutiv fără eșec în Superligă. În etapa următoare, covăsnenii vor juca cu Petrolul, în timp ce CFR va face deplasarea la FC Argeș, pentru un meci din Cupa României.

Petrescu, sub presiune  Președintele Cristi Balaj spune ce simte antrenorul: „Nu e obișnuit  să nu câștigăm ”
Petrescu, sub presiune  Președintele Cristi Balaj spune ce simte antrenorul: „Nu e obișnuit să nu câștigăm ”

CFR Cluj - Sepsi 3-3

• Au marcat: Păun (min. 53), Postolachi (min. 86, 90+3) / M. Coman (min. 37), Ciobotariu (min. 56), F. Ștefan (min. 84)
  • Asistență: 3.700 de spectatori

Min. 90+5 - Fluier final, 3-3.

Min. 90+3 - GOOOL CFR Cluj, 3-3! Ardelenii revin de la o diferență de două goluri în mai puțin de 10 minute.

Min. 86 - GOOOL CFR Cluj, 2-3! Trupa lui Dan Petrescu reduce din dezavantaj prin Postolachi

Min. 84 - Fanii CFR îi cer demisia lui Dan Petrescu

Min. 84 - GOOOL Sepsi, 1-3! Florin Ștefan își trece și el numele pe tabela de marcaj

Min. 56 - GOOOL Sepsi, 1-2! Denis Ciobotariu trimite mingea în poartă din câțiva metri și o trimite pe Sepsi din nou în avantaj

Min. 53 - GOOOL CFR Cluj, 1-1! Adi Păun centrează în fața porții pentru Kamara, iar acesta completează o singură formalitate, să trimită mingea în poarta goală

Min. 46 - Schimbări la CFR Cluj, ies Deac și Keita, iar în locul lor intră Korenica și Adi Păun

Min. 46 - S-a reluat meciul la Cluj

Min. 45+1 - Pauză în Gruia

Min. 37 - GOOOL Sepsi, 0-1! Marius Coman trece de patru apărători de la CFR Cluj și marchează un gol superb

Min. 30 - Kamara își încearcă din nou norocul de la distanță, însă de data aceasta Gyenge este pe fază și reține balonul

• Arbitru: George Găman, Asistenți: Adrian Popescu, Mihăiță Necula, VAR: Radu Petrescu, Asistent VAR: Ciprian Danșa
Selecționerii Lucescu  După Il Luce, și Răzvan ar putea  pregăti o națională  » Antrenorul lui PAOK, favorit să înlocuiască un campion european

16.Unirea Slobozia1312

Dan Petrescu: „Sepsi e în cel mai bun moment”

Antrenorul clujenilor se așteaptă la un meci dificil împotriva lui Sepsi și îl consideră meciul cel mai important din viitorul apropiat. Dan Petrescu e de părere că Valentin Suciu a găsit sistemul cel mai potrivit pentru covăsneni.

„Întâlnim pe Sepsi în momentul cel mai bun al lor de la începutul sezonului. De la venirea noului antrenor au găsit sistemul de joc potrivit. Sunt 12 jucători acolo care au jucat la echipa naționala, au jucători de valoare.

Îmi pare rău că n-am avut lotul complet până acum, accidentări, suspendări... Nu căutam scuze, avem un lot bun, dar voiam o bancă mai consistentă în meciul cu Petrolul.

Tachtsidis a făcut ieri primul antrenament complet, sper să-l facă și azi, avem nevoie de el în atac. Munteanu e suspendat, deci jucători importanți sunt absenți.

Vin 4-5 deplasări după acest meci, dar acesta cu Sepsi e cel mai important”, a spus Dan Petrescu, la conferința de presă.

Arbitri suspendați de UEFA  Au fost arestați  înaintea unui meci de Liga Campionilor. Ce faptă au comis: „Mi-am distrus întreaga carieră”
12:53
Arbitri suspendați de UEFAAu fost arestați înaintea unui meci de Liga Campionilor. Ce faptă au comis: „Mi-am distrus întreaga carieră”
Arbitri suspendați de UEFA Au fost arestați înaintea unui meci de Liga Campionilor. Ce faptă au comis: „Mi-am distrus întreaga carieră”
Interes uriaș pentru FCSB - RAPID Câte bilete  s-au vândut  până acum » Doboară campioana recordul rivalei Dinamo?
12:19
Interes uriaș pentru FCSB - RAPIDCâte bilete s-au vândut până acum » Doboară campioana recordul rivalei Dinamo?
Interes uriaș pentru FCSB - RAPID Câte bilete s-au vândut până acum » Doboară campioana recordul rivalei Dinamo?
Halep și-a aflat adversara Românca va debuta la  WTA Hong Kong  împotriva unei jucătoare de Top 50
Tenis
11:14
Halep și-a aflat adversaraRomânca va debuta la WTA Hong Kong împotriva unei jucătoare de Top 50
Halep și-a aflat adversara Românca va debuta la WTA Hong Kong împotriva unei jucătoare de Top 50
A murit Ze Carlos  Vicecampionul mondial cu Brazilia a făcut stop cardiac  în somn ! Avea doar 56 de ani
10:59
A murit Ze Carlos Vicecampionul mondial cu Brazilia a făcut stop cardiac în somn! Avea doar 56 de ani
A murit Ze Carlos  Vicecampionul mondial cu Brazilia a făcut stop cardiac în somn ! Avea doar 56 de ani
Nori negri la CFR Cluj Dan Petrescu, după thriller-ul cu Sepsi OSK: „Nu știu de ce  trebuie să plec eu ”
09:56
Nori negri la CFR ClujDan Petrescu, după thriller-ul cu Sepsi OSK: „Nu știu de ce trebuie să plec eu
Nori negri la CFR Cluj Dan Petrescu, după thriller-ul cu Sepsi OSK: „Nu știu de ce trebuie să plec eu ”
Scandal pe teren   Spiritele s-au încins  după CFR - Sepsi 3-3 » Dan Petrescu a intervenit pentru a despărți doi jucători
10:17
Scandal pe teren Spiritele s-au încins după CFR - Sepsi 3-3 » Dan Petrescu a intervenit pentru a despărți doi jucători
Doliu în volei  O jucătoare din Italia  a murit  subit la 33 de ani. Unde s-a petrecut tragedia
Volei
09:32
Doliu în volei O jucătoare din Italia a murit subit la 33 de ani. Unde s-a petrecut tragedia
Doliu în volei  O jucătoare din Italia a murit subit la 33 de ani. Unde s-a petrecut tragedia
RENTE PENTRU STEAUA '86?  Câștigătorii Cupei Campionilor Europeni  vor solicita oficial  să fie incluși pe lista foștilor sportivi care primesc o indemnizație lunară de 1.200 €
25.10
RENTE PENTRU STEAUA '86? Câștigătorii Cupei Campionilor Europeni vor solicita oficial să fie incluși pe lista foștilor sportivi care primesc o indemnizație lunară de 1.200 €
RENTE PENTRU STEAUA '86?  Câștigătorii Cupei Campionilor Europeni  vor solicita oficial să fie incluși pe lista foștilor sportivi care primesc o indemnizație lunară de 1.200 €