VIDEO SuperLiga: Farul Constanța, victorie pe terenul Universității Craiova

Farul Constanța a obținut cel de-al doilea succes din play-off-ul SuperLigii României, după ce s-a impus pe terenul Universității Craiova, scor 2-1, în cadrul etapei cu numărul 4.

Jucatorii celor de la Farul ConstantaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Universitatea Craiova - Farul Constanța 1-2

Rămasă fără antrenor după despărțirea de Ivaylo Petev, Universitatea Craiova a deschis scorul la prima fază importantă a meciului (min 4), în urma căreia Ștefan Baiaram l-a învins pe Buzbuchi cu un șut din interiorul careului.

În minutul 21, Cojocaru a restabilit egalitatea pentru echipa lui Gică Hagi.

Alexandru Mitriță l-a testat pe portarul oaspeților cu un șut puternic din lovitură liberă, însă goalkeeperul constănțenilor a intervenit excelent.

Markovic a irosit și el o șansă uriașă de a marca, însă vârful oltenilor nu a reușit să înscrie dintr-o poziție ideală, de 1 la 1 cu portarul.

Chiar înaintea pauzei, Cojocaru a adus-o pe Farul Constanța în avantaj, cu un șut din interiorul careului (min 45+4).

Imediat după pauză, oltenii au irosit alte două ocazii de a înscrie, prin Mitriță și Markovic.