„E incredibil!”  Denis Drăguș, entuziasmat după  3-0 cu Ucraina +14 foto
Denis Drăguș, în România - Ucraina / Foto: Imago

„E incredibil!” Denis Drăguș, entuziasmat după 3-0 cu Ucraina

• România a învins Ucraina, scor 3-0, luni, la Munchen, în partida de debut la EURO 2024.
  • Golurile tricolorilor au fost marcate de către Nicolae Stanciu (min. 30), Răzvan Marin (min. 53) și Denis Drăguș (min. 57).

Naționala României a obținut o victorie fantastică, împotriva unui adversar considerat superior de toată lumea, la toate capitolele.

Cu toate acestea, în afara posesiei, jucătorii lui Edi Iordănescu au deținut controlul absolut: s-au apărat exemplar și au atacat cu foarte multă inspirație.

Denis Drăguș, evoluție foarte solidă

Denis Drăguș a înscris ultimul gol al partidei, în minutul 57. Nu a avut o misiune foarte dificilă, a fost omul potrivit la locul potrivit.

Fotbalistul care va juca din această vară la Trabzonspor, în Turcia, a făcut un meci excelent: a driblat, a deviat, a intrat în combinații și nu a arătat vreun complex de inferioritate în fața adversarilor săi direcți.

alt-text
alt-text

+14 Fotografii
  • Pentru Denis Drăguș, este cel de-al treilea gol marcat în echipa națională a României, în cele 12 prezențe.

„Cred că nu există zi mai frumoasă pentru un jucător de fotbal. Trebuie să credeți în noi. Noi sperăm că le-am dat românilor ceea ce așteptau, ceea ce meritau. E incredibil”, a declarat Denis Drăguș, la finalul meciului, la Pro TV.