Liga 1 Poli Iasi - Vaslui 1-3/ Wesley, decisiv

Vasluiul se mentine in locurile pentru cupele europene dupa ce a inregistrat o victorie in meciul etapei a XXII-a a Ligii 1, pe terenul celor de la Poli Iasi, scor 3-1. Wesley a reusit doua goluri superbe si i-a lasat pe ieseni pe locul al 13-lea, la patru puncte de zona retrogradabila.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Vasluienii au condus la pauza cu 1-0, prin golul din minutul 37. Lansat in atac cu o pasa in adancime, Wesley suteaza cu stangul in poarta lui Branet, dupa ce il dribleaza pe Adrian Ilie. Iesenii au replicat la doua minute dupa pauza: contra-atac de manual pentru gazde, iar Paun egaleaza acrobatic, dupa o recentrare cu capul al lui Ignatov.

Costly ii aduce din nou pe vasluieni in avantaj, inscriind la coltul scurt dupa o centrare a lui Sanmartean (minutul 78). Wesley l-a invins inca o data pe Branet, executand impecabil o lovitura libera de la aproximativ 20 de metri. Poli a incheiat partida cu un om mai putin pe teren, dupa ce Georgian Paun a primit al doilea galben pentru un fault la Hugo Luz (minutul 83).

Echipe de start:

Poli Iasi: Branet, Costache, Buhusi, Straton, Ad. Ilie, Barladeanu, Vali Negru, Onicas, A. Ionescu, Paun, Bujor

Vaslui: Kuciak, Milanov, Papp, Gladstone, Hugo Luz, Gerlem, Pavlovic, R. Costin, Milisavljevic, Wesley, Costly

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
20.09
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
20.09
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”