Premier League Chelsea "de sapte stele": 7-2 cu Sunderland/ Liverpool, inca o dezamagire

Problemele lui Rafa Benitez la Liverpool sunt departe de a fi incheiate. Cormoranii au obtinut un singur punct pe terenul celor de la Stoke City, scor 1-1, fiind egalati in minutul 90. De cealalta parte a baricadei se afla Chelsea si Manchester United, ambele trecandu-si in cont inca trei puncte, dupa "o ploaie" de goluri.

Fara Torres sau Gerrard (accidentati), Liverpool a deschis scorul in minutul 57 dupa o greseala a portarului lui Stoke, dar finalul partidei avea sa surprinda defensiva cormoranilor. Huth a egalat in minutul 90, insa Stoke a avut emotii in minutul sase al prelungirilor, atunci cand lovitura de cap a lui Kuyt "a refuzat" sa intre in poarta si a lovit bara.

Chelsea s-a distrat cu Sunderland si a marcat de sapte ori, prin Anelka, Malouda, Cole, Lampard si Ballack. Oaspetii au marcat prin Zenden si Bent, dar Chelsea obtine o victorie categorica si se mentine in fruntea campionatului din Anglia.

Bulgarul Berbatov si Rooney au adus in doar cinci minute echipa lui Sir Alex Ferguson in avantaj, iar senegalezul Diouf a reusit primul sau gol pentru Manchester United, la a doua prezenta in tricoul "Diavolilor Rosii".

Premier League, etapa a 22-a:

Stoke City - Liverpool 1-1. Marcatori: Huth '90/ Kyrgiakos '57

Chelsea - Sunderland 7-2. Marcatori: Anelka '8, '65, Malouda '17, Cole '22, Lampard '34, '90, Ballack '52/ Zenden '56, Bent '90

Manchester United - Burnley 3-0. Marcatori: Berbatov '64, Rooney '69, Diouf '90+2

04.10
MM îl apără pe Olaru  „E  jucătorul #1  din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
04.10
MM îl apără pe Olaru „E jucătorul #1 din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și  n-a mai putut să doarmă !”
04.10
FCSB îi provoacă insomniiPatronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă!”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă !”
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu  a anunțat convocările  pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
04.10
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB,  neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
04.10
„Nu vizionez!” Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică: „Pregăteam meciul cu Botoșani”
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un  golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
04.10
Diaspora, izvorul RomânieiMircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac, cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Premieră la FCSB Primă după victoria cu PAOK: ce  bonus  primește fiecare jucător