Mici pentru „diavoli”   Notele  primite de „tricolori” după eșecul cu Belgia de la Koln +57 foto

Mici pentru „diavoli” Notele primite de „tricolori” după eșecul cu Belgia de la Koln

• ROMÂNIA - BELGIA 0-2. Iordănescu nu a schimbat mult.
  • S-a abătut de la planul din preliminarii, când rotea jucătorii de la un meci la altul.
  • O singură modificare în line-up-ul României față de meciul cu Ucraina. Mihăilă în loc de Coman. Dar Belgia n-a fost Ucraina.

„Tricolorii” au primit gol repede, după 75 de secunde, meci pe care belgienii și l-au făcut mai simplu.

„Diavolii roșii” au controlat autoritar meciul, cu mici scăpări, la câte o contră sau o fază fixă a României. Fără probleme pentru Casteels, portar la Wolfsburg.

CALCULE Cum se califică România în  optimile  EURO 2024: egalul ne poate aduce și primul loc + cum trecem de grupe și cu un nou eșec

• Niță - 7
  • Cel mai bun om al nostru. Mascat la gol, portarul lui Gaziantep a avut cel puțin 3 parade, momente grele, în care defensiva cedase. Lukebakio, Doku și De Bruyne au fost stopați de Niță din drumul spre gol.
  • Rațiu - 5
  • „Călărit” efectiv de Doku. Fotbalistul lui Manchester City l-a depășit categoric pe Rațiu. Au fost puține momentele când fundașul nostru dreapta a ținut ritmul.
  • Drăgușin - 5
  • Ușor mai bun decât Burcă, dar azi și Radu a avut probleme. Mingile ajunse la Lukaku, De Bruyne sau Doku l-au dezechilibrat și pe el. Pierde duelul cu De Bruyne la goul de 2-0
  • Burcă - 5
  • Întors pe toate fețele, nici măcar la capitolul forță n-a mai putut ține duelul. Controlat complet de Lukaku, stoperul nostru a gâfâit la aproape fiecare fază

SCHIMBARE  FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
„Nu Spalletti e de vină!”  Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
01.07
„Nu Spalletti e de vină!”Mircea Lucescu, dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
„Nu Spalletti e de vină!” Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în  sferturi  la Euro: „Cea mai mare surpriză”
30.06
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”