Subestimați Ucrainenii au analizat echipa României: „ Vedetă?  Nu există jucători de top aici”
Radu Drăgușin

SubestimațiUcrainenii au analizat echipa României: „Vedetă? Nu există jucători de top aici”

• Presa din Ucraina a analizat echipa României înainte de meciul direct de la Euro 2024.
  • Ucrainenii nu cred că au motive să fie îngrijorați. Singurul remarcat: Radu Drăgușin.
  • Meciul dintre Ucraina și România va avea loc luni, de la ora 16:00, liveTEXT pe GOLAZO.ro și în direct pe ProTV.

Presa din Ucraina a analizat fiecare jucător din lotul României înaintea duelului de la turneul final.

Jurnaliștii din țara vecină au ajuns la concluzia că „nu există jucători de top” în echipa noastră, însă au avut numai cuvinte de laudă pentru Radu Drăgușin.

Argentina  Lionel Messi,  mesaj  motivațional înainte de Copa America

Radu Drăgușin a debutat la naționala României în martie 2022, chiar la primul meci al naționalei cu Iordănescu selecționer.

A intrat în minutul 88 al partidei cu Grecia, scor 0-1. Fundașul echipei Tottenham a bifat apoi toate cele 10 meciuri din calificările pentru Euro 2024.

„Cine este principala vedetă a echipei este o întrebare dificilă pentru că o astfel de persoană nu a fost încă găsită. Sincer, nu există un jucător de top aici.

Ne putem gândi doar la portarul de rezervă al lui Atletico, Horațiu Moldavan, la mijlocașul lui Empoli Răzvan Marin sau la jucătorul Rangers Ianis Hagi.

Dar în România există un alt fotbalist foarte interesant. Tânărul fundaș român Radu Drăgușin are un mare potențial.

Nu există aproape nicio îndoială că va deveni unul dintre principalii apărători ai României la Euro”, este descrierea pe care ucrainenii de la football.ua i-au făcut-o fundașului naționalei României.

30 milioane de euro
este suma plătită de Tottenham pentru transferul lui Radu Drăgușin

Ucraina, egala Germaniei în amical

Naționala Ucrainei a jucat trei meciuri amicale înainte de Euro 2024. Trupa lui Rebrov a făcut 0-0 cu Germania, a pierdut cu Polonia, scor 1-3, apoi s-a distrat cu Moldova în testul pe care l-a câștigat cu 4-0.

În schimb, România a venit la turneul final după două egaluri fără goluri, cu Bulgaria și cu Liechtenstein.

SCHIMBARE  FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
„Nu Spalletti e de vină!”  Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
18:21
„Nu Spalletti e de vină!”Mircea Lucescu, dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
„Nu Spalletti e de vină!” Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în  sferturi  la Euro: „Cea mai mare surpriză”
30.06
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”