Liga Campionilor: Cristiano Ronaldo și Manchester United, înfrângere în fața lui Young Boys Berna / Sevilla - Salzburg, meci cu patru penaltiuri acordate

Faza grupelor Ligii Campionilor a debutat spectaculos. Young Boys Berna, aproape 60 de minute în superioritate numerică, a reușit să întoarcă scorul în fața lui Manchester United și să câștige. În același timp, Sevilla a făcut egal cu Salzburg, la finalul unui meci cu patru penaltiuri acordate.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Young Boys Berna - Manchester United a început perfect pentru "diavoli", iar Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 13. Din al 35-lea minut, United a rămas în 10 după eliminarea lui Wan-Bissaka.

În repriza a doua, Moumi Ngamaleu ('66) și Siebatcheu ('90+5) au întors scorul, obținând cele trei puncte acasă.

Într-un alt meci desfășurat la aceeași oră 19:45, Sevilla și Salzburg au terminat la egalitate, 1-1. Sucic ('21) de la Salzburg și Rakitic ('42) de la Sevilla au fost marcatorii partidei, amândoi din lovituri de la 11 metri.

Arbitrul Kulbakov a acordat nu mai puțin de patru penaltiuri, dar Adeyemi și Sucic au ratat de la punctul cu var pentru Salzburg.

De la ora 22:00 vor mai avea loc în Champions League: