VIDEO SuperLiga: CFR Cluj urcă pe locul secund al clasamentului – Victorie obținută în prelungiri

CFR Cluj a învins pe final FC Hermannstadt, scor 1-0, revenind provizoriu pe locul secund al clasamentului SuperLigii, după primele partide ale ultimei runde a sezonului regular.

Philip Otele Foto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

CFR Cluj – FC Hermannstadt 1-0, în SuperLigă – Meci special pentru Mario Camora

Meciul din Gruia a început cu un moment emoționant dedicat lui Mario Camora.

Căpitanul celor de la CFR Cluj a jucat meciul cu numărul 500 pentru ardeleni, fiind jucătorul care a bifat cele mai multe apariții în tricoul alb-vișiniu.

Pe teren, formația lui Adrian Mutu a trăit periculos, mai ales în repriza secundă.

Hermannstadt a trecut în câteva rânduri pe lângă deschiderea scorului prin Balaure, Neguț sau Opruț, care nu au nimerit ținta.

Singurul gol a fost înscris de Philip Otele în minutul al treilea al prelungirilor, cu un șut din unghi după un corner executat scurt de Deac.

CFR Cluj acumulează 53 de puncte, cu unul mai mult decât Rapid, care va juca sâmbătă în fața liderului FCSB.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre CFR Cluj și FC Hermannstadt.

16. FC Botoșani 20.

„Nu este omor”   Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui  Mario Iorgulescu  la 13 ani de închisoare
09:50
„Nu este omor” Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
„Nu este omor”  Motivarea Instanței care a anulat condamnarea lui Mario Iorgulescu la 13 ani de închisoare
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă