Pitbull  Tony, furios după egalul cu Dinamo! Și-a băgat jucătorii în  ședință pe teren : „Sunt frustrat și supărat!” +43 foto
Tony da SIlva. Foto: Sportpictures

Pitbull Tony, furios după egalul cu Dinamo! Și-a băgat jucătorii în ședință pe teren: „Sunt frustrat și supărat!”

• Poli Iași și Dinamo București au terminat la egalitate, scor 2-2, luni, în ultima partidă din etapa a 5-a din Liga 1.
  • Antrenorul lui Poli Iași, Tony da Silva (43 de ani), a fost foarte supărat pe jucătorii săi după meci și a criticat erorile echipei sale.
  • Mihai Bordeianu (32 de ani) și-a exprimat dezamăgirea legată de „cadourile” oferite adversarilor
Penalty în secunda 21 Selmani a deschis scorul în duelul Poli Iași - Dinamo, după un  cadou  primit la prima fază a meciului

Poli Iași și Dinamo București au încheiat la egalitate, cu scorul de 2-2, în ultima partidă din etapa a 5-a a Ligii 1.

Tony da Silva i-a băgat în ședință pe jucători după Poli Iași - Dinamo

Tony a fost extrem de supărat pe elevii săi pentru gafele comise la golurile marcate de Dinamo.

Portughezul i-a ținut minute bune pe teren, ședința fiind surprinsă și de camerele TV.

Tony da Silva, ședință pe teren după Poli Iași - Dinamo 2-2. Foto: captură Digi Sport

Tony da Silva, ședință pe teren după Poli Iași - Dinamo 2-2. Foto: captură Digi Sport Tony da Silva, ședință pe teren după Poli Iași - Dinamo 2-2. Foto: captură Digi Sport Tony da Silva, ședință pe teren după Poli Iași - Dinamo 2-2. Foto: captură Digi Sport Tony da Silva, ședință pe teren după Poli Iași - Dinamo 2-2. Foto: captură Digi Sport Tony da Silva, ședință pe teren după Poli Iași - Dinamo 2-2. Foto: captură Digi Sport
+43 Fotografii

Tony da Silva, supărat pe greșelile care au condus la golurile lui Dinamo

Tehnicianul de la Poli Iași, Tony da Silva, a vorbit la Prima Sport despre greșelile făcute de echipa sa:

„Am dat două goluri. Suntem cea mai bună echipă, oriunde mergem am dat câte un cadou adversarilor. Suntem în Liga 1, nu putem să luăm goluri incredibile în fiecare meci. Greșelile individuale nu se antrenează”.

Meciul din Copou a început cum nu se putea mai prost pentru Iași

• După doar 21 de secunde, Samayoa a preluat greșit mingea și a încercat să paseze spre propriul portar.
  • L-a faultat însă pe Selmani, iar „câinii” au beneficiat de un penalty pe care l-au transformat.
Au luptat, au făcut o primă repriză excelentă. Puteam să dăm mai multe goluri în prima repriză; am întâlnit o echipă puternică, cu o dinamică foarte bună. Am întors rezultatul. Cred că era penalty pentru noi, dar nu s-a întâmplat. Tony da Silva

Autogolul lui Todorovski a schimbat soarta partidei

Tehnicianul a vorbit și de autogolul dat de Todorovski, spunând că a fost un moment de cotitură în jocul ieșenilor.

„În repriza a doua, știam că vor intra cu tot. Primele 15 minute nu am intrat bine în joc. Penalty-ul a fost o greșeală care ne-a dărâmat psihic.

La sfârșitul meciului s-a rupt ritmul și s-a permis prea multă fragmentare a jocului. Am vrut trei puncte, dar am luat doar unul”, a adăugat Tony da Silva.

Avem oportunități, trebuie să fim mai eficienți. Sunt frustrat și supărat. Până la urmă, avem nevoie de puncte. Știam că am întâlnit o echipă foarte bună. Nu sunt supărat că am făcut egal, ci de felul în care am luat goluri. Tony da Silva

Bordeianu: „Am făcut cadouri și nici nu e Crăciunul”

După penalty-ul transformat de Selmani, Bordeianu a egalat pentru gazde cu un șut de la distanță, deviat de Gnahore.

„Un gol foarte frumos, mă bucur că am reușit. Păcat că nu a contat mai mult. Rămânem cu gustul amar, putem spune că am făcut niște goluri cadou. Am făcut cadouri și nici nu e Crăciunul”, a declarat fotbalistul la Prima Sport.