VIDEO Liga 1: Academica Clinceni vs CFR Cluj 1-2 / Latovlevici a înscris golul decisiv în minutul 87

CFR Cluj a avut parte de un meci foarte dificil cu Academica Clinceni: campioana României a obținut victoria în etapa a doua după ce a înscris în minutul 87, scor 2-1.

Pentru ilfoveni a înscris Cascini’69 (penalti), în timp ce golurile ardelenilor au fost marcate de Petrila’61 și Latovlevici‘87 (click pe numele marcatorilor pentru a vedea reușitele).

Penaltiul a fost acordat pentru o intervenţie a lui Deac la Patriche.

Au evoluat echipele:

Academica Clinceni: Au. Păun – Fl. Achim, Bilali, Patriche, Nechita – Cascini (Chandarov ’89), Moulin (Ventura ’66) – Cioiu (Longher ‘90+2), Vanzo, Kazlauskas (William ’66) – Vellios (Gavra ’66). Antrenor: Ilie Poenaru

CFR Cluj: Bălgrădean – Cr. Manea, Cestor, Bouhenna (Ciobotariu ’22), Latovlevici – Tahiri (Sigurjonsson ‘46), J. Rodriguez, C. Deac – Petrila, Debeljuh (Alibec ’70), A. Păun (Chipciu ’83). Antrenor: Marius Şumudică.

Chindia Târgoviște vs Sepsi Sfântu Gheorghe / luni, 26 iulie, ora 18:30

U Craiova 1948 vs Dinamo București / luni, 26 iulie, ora 21:30.

Ieșirea lui Dorinel, analizată la TV„E inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
09:19
Ieșirea lui Dorinel, analizată la TVE inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
20.09
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
Munteanu, scuză uluitoareAntrenorul și-a explicat furia: „Ce sunt eu aici, antrenor de paie?”
00:27
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”
10:17
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”