VIDEO Manchester City, avans considerabil în fruntea Premier League după ce Chelsea s-a încurcat cu Brighton

Chelsea a reușit doar o remiză, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1, contra lui Brighton, în etapa a XX-a din Premier League. Manchester City, care a câștigat, în aceeași zi, contra lui Brentford (1-0), s-a distanțat în fruntea Premier League.

Premier LeagueFoto: premierleague.com

Lukaku a marcat pentru Chelsea în minutul 28, dar echipa lui Tuchel a fost egalată prin Welbeck, în minutul 90+1.

Contra lui Brentford, Manchester City a marcat în minutul 16, prin Phil Foden, fiind singurul gol al confruntării. "Cetățenii" au avut o reușită anulată de VAR în minutul 87.

Ca urmare a egalului lui Chelsea și victoriei echipei sale, trupa lui Pep Guardiola s-a distanțat la 8 puncte în fruntea Premier League. Cu toate acestea, Liverpool se poate apropia la 6 puncte de City, echipa de pe Anfield având un meci mai puțin disputat.