Debut de vis Manchester United - Fulham 1-0:  Zirkzee , decisiv de la primul meci
Joshua Zirkzee Sursă foto: IMAGO

Debut de visManchester United - Fulham 1-0: Zirkzee, decisiv de la primul meci

• Pauza a luat sfârșit! Cel mai valoros campionat al lumii, Premier League, a început cu partida dintre Manchester United și Fulham, 1-0

Joshua Zirkzee (23 de ani) a fost eroul celor de la Manchester United, reușind un gol în minutul 87 al meciului, care a adus victoria echipei sale în prima etapă din Premier League 2024-2025.

Frustrare  Sportiva care critică dominația fotbalului: „La TV e  fotbal masculin , din nou”. Soluția americanilor

„Diavolii roșii” au reușind să impună ritmul partidei încă din primele minute ale meciului, având după prima repriză o posesie de 61% plus cele mai importante ocazii, prin Bruno Fernandes sau Mason Mount.

United a rezistat

Cu toate acestea, Fulham a reușit să pună mari probleme echipei lui Erik Ten Hag, având nenumărate ocazii mari de a marca, dar Andre Onana și colegii săi din apărare s-au impus de fiecare dată în duelurile cu adversarii.

Cel mai bun jucător al echipei londoneze a fost brazilianul Tete, care în minutul 13 a șutat de la mare distanță și a creat prima mare ocazie a meciului.

Pentru acesta a fost a 100-a apariție în Premier League, dar din păcate, nu a venit și cu o victorie pentru echipa sa.

În finalul meciului, a avut loc o ratare imensă a argentinianului Alejandro Garnacho. După ce a primit o pasă din partea lui Marcus Rashford, el a fost lăsat singur, dar a ratat.

Mecul s-a terminat cu victoria gazdelor, 1-0.

Manchester United vs Fulham, diferențe majore

Fulham United nu se ridică la valoarea adversarei sale, având un lot estimat la 279 milioane de euro, în comparație cu cel al lui United, care este estimat la 893 milioane de euro.