Revenire la FCSB Titularizat de Charalambous după  6 luni!
Alexandru Pantea / Foto: Sport Pictures

Revenire la FCSBTitularizat de Charalambous după 6 luni!

• Alexandru Pantea (20 de ani) a fost titularizat în flancul drept al apărării lui FCSB, pentru meciul de campionat cu Poli Iași.
  • Au trecut mai bine de șase luni de la ultimul meci oficial jucat de internaționalul de tineret.

Echipa de start a celor de la FCSB pentru meciul cu Poli Iași a avut și o surpriză: Alexandru Pantea, titularizat în locul lui Valentin Crețu în partea dreaptă a defensivei.

Cuplul Pintilii - Charalambous a ales să meargă pe mâna lui Alexandru Pantea pentru a respecta regula U21, după ce Musi s-a accidentat runda trecută. Fundașul s-a refăcut complet după accidentarea gravă din luna februarie.

FCSB - Poli Iași 0-1  Încă un eșec! Campioana  s-a prăbușit  ca în prima repriză cu Sparta Praga

• Târnovanu - Pantea, Dawa, Ngezana, Panțîru - Lixandru, Șut - Ștefănescu, Olaru, Băluță - Popa.

FCSB - Poli Iași. Alexandru Pantea revine după 6 luni

Inițial, Alexandru Pantea era așteptat să revină pe gazon în toamnă. În cel mai optimist scenariu: în luna septembrie. Într-o variantă mai realistă: luna octombrie.

Cu toate acestea, se pare că recuperarea lui Alexandru Pantea a decurs foarte bine, iar acesta e deja apt de joc.

900.000 €
este cota de piață a lui Alexandru Pantea, conform transfermarkt.de

S-a operat la Roma

Alexandru Pantea a jucat ultima dată pe 11 februarie 2024, într-un FCSB - Sepsi, scor 1-0, în care a fost titular și integralist.

Pantea a suferit o ruptură de ligamente încrucișate la genunchiul drept la jumătate lunii februarie.

La doar două săptămâni distanță, fotbalistul a fost supus unei intervenții chirurgicale la o clinică din Roma.

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
Diverse
20.09
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
20.09
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”