„Furt absolut” Fanii englezi au pus tunurile pe arbitrul  Letexier
Francois Letexier (sursă foto: imago)

„Furt absolut”Fanii englezi au pus tunurile pe arbitrul Letexier

• Englezii susțin că arbitrul Francois Letexier ar fi trebuit să prelungească mai mult finala Euro, Spania-Anglia, scor 2-1
  • Fanii au calculat cât s-a jucat efectiv din cele patru minute de prelungire dictate de arbitrul francez

Spania a învins Anglia în finala Campionatului European cu 2-1. Nico Williams a deschis scorul în minutul 47, Cole Palmer a egalat în minutul 73, iar Oyarzabal a marcat golul victoriei în minutul 86.

Sfat  Ce i-a spus  Rodri lui Lamine Yamal, imediat după ce Spania a câștigat EURO 2024

Conform Sport Bible, un fan englez a calculat timpul efectiv de joc din cele patru minute de prelungire dictate de arbitrul Letexier în finala Euro 2024, iar rezultatul i-a înfuriat pe suporterii naționalei lui Gareth Southgate.

În postarea fanului, se observă că mingea a fost în joc doar 60 de secunde din cele 240 dictate de Letexier.

Englezii, „on fire” la adresa arbitrului Letexier

• „Furt absolut”
  • „A fluierat înainte să expire timpul arătat de la margine”
  • „Trebuiau acordate 6 sau 7 minute, e ciudat cum au ajuns la 4 minute după cele trei goluri și toate schimbările”
  • „Este ciudat că Letexier a fluierat așa devreme. El a preocedat la fel și la finalul primei reprize”
  • „Dubios modul în care a încheiat partida, oricum, meritam să pierdem”

Anglia, învinsă, dar mai bogată

Pentru cele șapte victorii din șapte de la Euro, Federația Spaniolă de Fotbal a încasat din partea UEFA bonusul maxim, 28.250.000 euro. Rodri și compania vor primi câte 365.000 de euro pentru succesul din Germania.

În schimb, Anglia a primit din partea UEFA 5.000.000 euro, suma acordată de UEFA finalistei de la Euro 2024.

Selecționerul Gareth Southgate a ratat bonusul promis de Federația Engleză de 4.750.000 euro, premiu de 10 ori mai mare decât cel al omologului Luis de la Fuente.

331.000.000
euro au fost puse în joc la turneul final al Campionatului European din Germania

Spre Mondiale Cât de mult contează victoria României cu Kosovo: cum au crescut șansele de calificare la  CM 2026
00:34
Spre MondialeCât de mult contează victoria României cu Kosovo: cum au crescut șansele de calificare la CM 2026
Spre Mondiale Cât de mult contează victoria României cu Kosovo: cum au crescut șansele de calificare la CM 2026
Scandal la Dinamo  A aruncat cu sticla după Kopic și a  plecat de la echipă
07.09
Scandal la Dinamo A aruncat cu sticla după Kopic și a plecat de la echipă
Scandal la Dinamo  A aruncat cu sticla după Kopic și a plecat de la echipă
UPDATE  Replică după ce  Ianis Hagi  s-a delimitat de el: „Niciodată nu am pretins asta!”
07.09
UPDATE Replică după ce Ianis Hagi s-a delimitat de el: „Niciodată nu am pretins asta!”
Vin întăriri Șumudică promite că aduce un vârf letal la  Rapid : „N-a călcat atacant ca el în România”
07.09
Vin întăririȘumudică promite că aduce un vârf letal la Rapid: „N-a călcat atacant ca el în România”
Vin întăriri Șumudică promite că aduce un vârf letal la Rapid : „N-a călcat atacant ca el în România”