Mesajul lui Drăgușin  Prima reacție după ce a fost  eliminat în minutul 7  în Europa League: „Veșnic recunoscător”
Radu Drăgușin/Foto:Imago

Mesajul lui Drăgușin Prima reacție după ce a fost eliminat în minutul 7 în Europa League: „Veșnic recunoscător”

• Radu Drăgușin (22 de ani) a fost eliminat după doar 7 minute la debutul pentru Tottenham în Europa League, 3-0 cu Qarabag.
  • Fundașul român a reacționat la o zi distanță printr-o postare pe contul de Instagram.

Internaționalul român a fost titularizat joi de Ange Postecoglu în locul lui Cristian Romero, cel care a fost suspendat pentru această partidă.

EUROPA LEAGUE  Radu Dragușin,  eliminat  după doar 7 minute la debutul în cupele europene

Drăgușin a început însă relaxat meciul. A greșit o preluare și a fost nevoie să facă fault în postură de ultim apărător: roșu direct!

Cu toate că au jucat în inferioritate numerică aproape tot meciul londonezii s-au impus, scor 3-0, în meciul cu Qarabag, după golurile lui Brennan Johnson, Pape Sarr și Dominic Solanke.

Cu siguranță că nu este modul în care am vrut să încep, la nivel personal, călătoria noastră europeană, dar echipa este cel mai important lucru, iar coechipierii mei au făcut un joc incredibil și au adus punctele.

Eu am făcut o greșeală din care trebuie să învăț și trebuie să muncesc din greu în continuare. Sunt recunoscător pentru toate mesajele pe care le-am primit, veșnic recunoscător pentru tot sprijinul”, a fost mesajul postat de Radu Drăgușin.

Mesajul lui Radu Drăgușin/Captură Instagram Mesajul lui Radu Drăgușin/Captură Instagram
Mesajul lui Radu Drăgușin/Captură Instagram

Radu Drăgușin suspendat doar o etapă

Potrivit presei engleze, UEFA a decis să-i acorde lui Dragușin o suspendare de doar un meci, deoarece s-a considerat că internaționalul român nu a comis o abatere drastică.

Astfel, fundașul central de 22 de ani nu va fi disponibil la meciul pe care Tottenham îl va avea în etapa #2 din noul format Europa League, contra celor de la Ferenvaros, joi, 3 octombrie, cu începere de la ora 19:45.

Golubovic, ce gafă   VIDEO . Faza care a decis  Dinamo - Botoșani : eroarea portarului + golul fără emoții marcat de Florescu
27.09
Golubovic, ce gafă VIDEO. Faza care a decis Dinamo - Botoșani: eroarea portarului + golul fără emoții marcat de Florescu
Golubovic, ce gafă   VIDEO . Faza care a decis Dinamo - Botoșani : eroarea portarului + golul fără emoții marcat de Florescu
„Viața mea îi aparține!”  Fotbalistul bolnav de cancer, căruia Mircea Lucescu i-a marcat viața și cariera
Special
27.09
„Viața mea îi aparține!” Fotbalistul bolnav de cancer, căruia Mircea Lucescu i-a marcat viața și cariera
Curaj și precizie  Cine este  Mihnea Rădulescu , noua senzație a Ligii 1, la doar 19 ani » Ochit deja de FCSB și Dinamo: „E remarcabil!”
27.09
Curaj și precizie Cine este Mihnea Rădulescu, noua senzație a Ligii 1, la doar 19 ani » Ochit deja de FCSB și Dinamo: „E remarcabil!”
Curaj și precizie Cine este Mihnea Rădulescu , noua senzație a Ligii 1, la doar 19 ani » Ochit deja de FCSB și Dinamo: „E remarcabil!”
27.09
Mesajul lui Drăgușin  Prima reacție după ce a fost eliminat în minutul 7 în Europa League: „Veșnic recunoscător”
Campionul României, în Liga 4 Fundașul vorbește despre cel mai important club al carierei: „Dacă nu era Coman, se desfiinţa de atunci”
27.09
Campionul României, în Liga 4 Fundașul vorbește despre cel mai important club al carierei: „Dacă nu era Coman, se desfiinţa de atunci”
împușcat în picior Fostul internațional, atacat după ce a comentat meciul din Europa League
27.09
împușcat în picior Fostul internațional, atacat după ce a comentat meciul din Europa League
Șumudică, despre FCSB  Antrenorul Rapidului a comentat victoria roș-albaștrilor: „N-am văzut în viața mea o echipă așa  descoperită !”
27.09
Șumudică, despre FCSB Antrenorul Rapidului a comentat victoria roș-albaștrilor: „N-am văzut în viața mea o echipă așa descoperită!”
Șumudică, despre FCSB  Antrenorul Rapidului a comentat victoria roș-albaștrilor: „N-am văzut în viața mea o echipă așa descoperită !”
FCSB, locul 2 în Europa League Doar Ajax e peste  campioana României  după prima etapă!
27.09
FCSB, locul 2 în Europa LeagueDoar Ajax e peste campioana României după prima etapă!
FCSB, locul 2 în Europa League Doar Ajax e peste campioana României după prima etapă!