„E josnic!” Oficialii lui  Sepsi , furioși pe arbitru: „Nesimțire! E cel mai mare vinovat! Ne-au dat afară din țară și n-a vrut să audă”
Sepsi-Dinamo (sursă foto: sportpictures)

„E josnic!”Oficialii lui Sepsi, furioși pe arbitru: „Nesimțire! E cel mai mare vinovat! Ne-au dat afară din țară și n-a vrut să audă”

• Attila Hadnagy, director sportiv la Sepsi, susține că arbitrul Horațiu Feșnic trebuia să întreruptă meciul Sepsi - Dinamo, scor 1-1, din cauza scandărilor xenofobe ale ultrașilor bucureșteni.
  • Fanii dinamoviști l-au înjurat aproape tot meciul și pe Cosmin Matei, fotbalist cu peste 100 de meciuri jucate pentru echipa din Ștefan cel Mare.

Sepsi și Dinamo au făcut 1-1 într-un meci din etapa a 3-a a Ligii 1. Sepsi a condus la pauză cu golul lui Ștefan din minutul 29, iar Dinamo a egalat în minutul 74 prin Neagu.

„Fum alb”  Panduru a analizat declarațiile lui  Hagi  și spune că știe deja ce răspuns îi va da lui Burleanu

Hadnagy: „Feșnic trebuia să oprească meciul”

Attila Hadnagy (43 ani), director sportiv la Sepsi, și-a vărsat nervii la finalul meciului pe arbitrul Feșnic, pe care îl acuză că a lăsat jocul să continue, în ciuda scandărilor greu de reprodus ale galeriei dinamoviste.

Nu a auzit nimic domnul Feșnic. Cred că e cel mai mare vinovat. Din nesimțirea lui nu a vrut să audă. Nu a băgat în seamă. Ne-au dat afară din țară. E josnic! El trebuia să faca primul pas, am vorbit cu observatorul, a scris tot, dar domnul Feșnic e de o nesimțire crasă.

Cu Dinamo, U Cluj și Petrolul avem mereu mari probleme. Am trimis scrisori mereu, dar nu s-a făcut niciodată nimic. Cel mai ușor e ca galeria să fie evacuata, sau cei care strigă. Fotbalul e pentru suporteri. Nu trebuie oprite meciurile, dar trebuie taxați dur cei care strigă.

După o ultimă scrisoare trimisă, au dat o amendă «uriașă», 5.000 de lei. Asta e o glumă, evident! Acești incompetenți care nu știu ce strigă nu pot face asta la nesfârșit. Să ne oprim cu asta! E prea mult! Meciul de ieri e cel la care s-a strigat cel mai mult. Dar primul vinovat e domnul Feșnic și aroganța sa. Trebuie să știe că lumea vede, toți aud ce se strigă”, a spus Attila Hadnagy pentru GOLAZO.ro

CE AU SCANDAT ULTRAȘII DINAMOVIȘTI LA SFÂNTU GHEORGHE

• „Afară, afară cu ungurii din țară”
  • „E România, e țara noastră, și ne ***** pe Ungaria voastră”
  • „Suntem români și ne vom apăra pământul, neamul și istoria. Ale, ale, ale, ale, să-ți dăm la **** bozgore!”

Sepsi-FC U Craiova, întrerupt și oprit definitiv pentru aceleași derapaje

Pe 29 ianuarie 2023, partida Sepsi-FC U Craiova a fost întreruptă din cauza scandărilor rasiste și xenofobe ale ultrașilor olteni.

Andrei Chivulete, arbitrul care a condus la centru acel meci, a aplicat regulamentul și a oprit jocul timp de 10 minute. Fanii de la Craiova nu s-au potolit nici la reluare, iar Chivulete a decis apoi să pună capăt definitiv meciului.

Sancțiuni Comisia de Disciplină după Sepsi-FC U Craiova

• FC U Craiova: 22.500 de lei amendă și 6 meciuri interdicție la meciurile din deplasare pentru galeria oltenilor
  • Sepsi Sfântu Gheorghe: 25.000 de lei amendă

Spre Mondiale Cât de mult contează victoria României cu Kosovo: cum au crescut șansele de calificare la  CM 2026
00:34
Spre MondialeCât de mult contează victoria României cu Kosovo: cum au crescut șansele de calificare la CM 2026
Spre Mondiale Cât de mult contează victoria României cu Kosovo: cum au crescut șansele de calificare la CM 2026
Scandal la Dinamo  A aruncat cu sticla după Kopic și a  plecat de la echipă
07.09
Scandal la Dinamo A aruncat cu sticla după Kopic și a plecat de la echipă
Scandal la Dinamo  A aruncat cu sticla după Kopic și a plecat de la echipă
UPDATE  Replică după ce  Ianis Hagi  s-a delimitat de el: „Niciodată nu am pretins asta!”
07.09
UPDATE Replică după ce Ianis Hagi s-a delimitat de el: „Niciodată nu am pretins asta!”
Vin întăriri Șumudică promite că aduce un vârf letal la  Rapid : „N-a călcat atacant ca el în România”
07.09
Vin întăririȘumudică promite că aduce un vârf letal la Rapid: „N-a călcat atacant ca el în România”
Vin întăriri Șumudică promite că aduce un vârf letal la Rapid : „N-a călcat atacant ca el în România”