„Dureros”  Thomas Darazs și Valon Berisha, despre meciul cu FCSB: „Am fost  echipa mai bună  în ambele jocuri”
Thomas Darazs. Foto: Imago

„Dureros” Thomas Darazs și Valon Berisha, despre meciul cu FCSB: „Am fost echipa mai bună în ambele jocuri”

• FCSB s-a calificat în faza principală din Europa League, joi seară, după ce a învins-o pe LASK, scor 1-0, în Ghencea.
  • Thomas Darazs și Valon Berisha au comentat înfrângerea suferită în ultimele minute în meciul FCSB - LASK.
Becali, idei trăsnite  Finanțatorul FCSB susține că ar vrea să-l ia pe Ianis Hagi și să-l lase pe Gică Hagi  să decidă când e schimbat

„Sunt extrem de dezamăgit și un pic nervos că nu am reușit să înscriem acel gol simplu.

Echipa mea a fost foarte disciplinată și s-a apărat bine până în ultimul minut”, a declarat antrenorul, conform krone.at.

Olaru a schimbat soarta meciului FCSB - LASK

Golul victoriei a fost marcat de Darius Olaru în ultimele minute ale partidei, iar LASK își va continua parcursul european doar în Conference League.

Nu am luat întotdeauna deciziile corecte în fața porții. Atitudinea, inima, pasiunea și disciplina tactică au fost acolo”, a mai spus antrenorul austriecilor despre prestaţia echipei, potrivit sursei citate.

Tehnicianul echipei austriece a subliniat că diferența a fost făcută de reușita individuală a lui Olaru.

Adversarii au marcat dintr-o acțiune individuală. Mi-ar plăcea să văd și la noi astfel de momente, dacă nu reușim să ne organizăm ca echipă. Thomas Darazs, conform krone.at

Berisha crede că LASK a fost „echipa mai bună în ambele jocuri” cu FCSB

Valon Berisha (31 de ani), mijlocașul celor de la LASK, este de părere că echipa sa ar fi meritat calificarea.

„E greu, ne-am dăruit atât de mult și am făcut un meci foarte bun. Am fost echipa mai bună în ambele jocuri.

Este dificil de acceptat. Ne-am dorit atât de mult să ajungem în Europa League”, a spus mijlocașul, după meci, conform sursei citate.

• Tur: LASK - FCSB 1-1, Taoui(min. 34) / Miculescu (45+2)
  • Retur: FCSB - LASK 1-0, Olaru (90+3)

Fotbalistul a avut o ocazie mare minutul 15 al partidei de pe Stadionul Steaua, dar nu a reușit să îl învingă pe Târnovanu.

Trebuie să învățăm din asta, dar este foarte dureros. Asta e fotbalul, trebuie să acceptăm situația și, măcar, ne vom continua parcursul internațional. Mâine trebuie să ne ridicăm și să privim înainte. Valon Berisha