Champions League: FC Barcelona, înfrângere umilitoare pe Estadio da Luz / Cristiano Ronaldo, gol decisiv în minutul 90+5 (Rezultatele serii)

Rămasă fără Lionel Messi în această vară, FC Barcelona are mari probleme în Champions League: formația pregătită de Ronald Koeman se află pe ultimul loc în Grupa E după ce a pierdut cu 3-0 pe terenul echipei Benfica Lisabona. În Grupa F, Cristiano Ronaldo a înscris în minutul 90+5 și a adus victoria celor de la Manchester United în fața lui Villarreal, scor 2-1. Tot miercuri, Dinamo Kiev (echipa antrenată de Mircea Lucescu) a fost învinsă cu 5-0 de Bayern Munchen.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Rezultatele înregistrate miercuri:

• ​Grupa E

Bayern Munchen vs Dinamo Kiev 5-0

Au marcat: Lewandowski '12 (penalty), '27, Gnabry '68, Sane '74, Choupo-Moting '87

Benfica Lisabona vs FC Barcelona 3-0

Au marcat: Nunez '3, '79 (penalty), Silva '69

În minutul 87, Garcia (Barcelona) a fost eliminat.

Wolfsburg vs Sevilla 1-1

Au marcat: Steffen '49 / Rakitic '86 (penalty)

În minutul 85, Guilavogui (Wolfsburg) a fost eliminat.

Au marcat: Claudinho '9, Kuzyayev '49, Sutormin '80, Wendel '90+4

În minutul 53, Ahmedhodzic (Malmo FF) a fost eliminat.

Clasament:

1. Juventus (4-0) 6

2. Chelsea (1-1) 3

3. Zenit St. Petersburg (4-1) 3

4. Malmo FF (0-7) 0.

Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi  fără 3 titulari  în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
05.07
DecimațiEfectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea  amical  din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
05.07
Victorie la limităDinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru  înlocuirea  lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
05.07
Propunere Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Transfer  George Pușcaș  ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
05.07
TransferGeorge Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
Transfer George Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport