„ShowMan!” Dennis Man a înscris  două goluri  superbe în amicalul dintre Parma și Atalanta
Dennis Man. Foto: IMAGO

„ShowMan!”Dennis Man a înscris două goluri superbe în amicalul dintre Parma și Atalanta

• Dennis Man (25 ani) a înscris două goluri pentru Parma în amicalul câștigat în fața celor de la Atalanta, scor 4-1.
  • Fotbalistul român și-a prelungit în această vară înțelegerea cu echipa care a promovat în Serie A.

Man a reușit o „dublă” de senzație în partida de duminică. „Tricolorul” a înscris în minutele 5 și 51.

Și Valentin Mihăilă a fost titular la Parma, dar nu a reușit să iasă în evidență.

„Nu mă tem de moarte” Louis van Gaal a vorbit despre maladia care îl afectează:  cancerul de prostată

Man și-a început reprezentația în minutul 5, când a luat pe cont propriu o acțiune. A trecut în viteză printre adversari și l-a învins pe Musso cu un șut la colțul lung.

Parma s-a desprins după golul lui Bonny ('29), dar Atalanta a redus din diferență prin Lookman ('33).

Man ('51) a mai punctat o dată la începutul reprizei secunde. Românul a primit o pasă pe culoar și a ridicat mingea peste portarul advers.

A doua execuție a românului l-a făcut pe comentatorul italian să exclame „Show-Man!”.

Scorul final a fost stabilit de Partipilo ('77).

2,2 milioane €
pe sezon va primi Dennis Man la Parma (cel mai bine plătit fotbalist din lot). Românul și-a prelungit contractul până în 2027

„SuperMan îi face pe fani să viseze”

Presa italiană a avut numai cuvinte de laudă la adresa lui Dennis Man, după „dubla” reușită de român în amicalul cu Atalanta.

„Parma - Atalanta 4-1. Ce spectacol pe Tardini. SuperMan îi face pe fanii «Cruciaților» să viseze.

Start sprintat al emilienilor, târât de un SuperMan care este deja aproape de a marca după câteva minute, la o relansare frumoasă a lui Suzuki.

Dar românul compensează la scurt timp printr-o progresie în lanț, asezonată cu un șut frumos prin care îl învinge pe Musso.

Golul de 3-1 a fost marcat de obișnuitul Dennis Man, într-o stare pur și simplu stratosferică, cu o atingere în fața porții care i-a făcut să viseze pe suporterii Parmei care s-au adunat astăzi pe tribunele stadionului” notează Parma Live.

108 meciuri
a adunat Dennis Man în tricoul Parmei. A înscris 24 de goluri și a oferit 12 pase decisive
Champions League  13 goluri în a doua seară de Ligă.  FCSB, menționată  de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Liga Campionilor
18.09
Champions League 13 goluri în a doua seară de Ligă. FCSB, menționată de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Champions League  13 goluri în a doua seară de Ligă. FCSB, menționată de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1  Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva  banilor publici : Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
18.09
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1 Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva banilor publici: Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1  Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva banilor publici : Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
Ținte noi    Dinamo  încearcă două transferuri de calibru!
18.09
Ținte noi Dinamo încearcă două transferuri de calibru!
Ținte noi  Dinamo încearcă două transferuri de calibru!
Tătărușanu în tricoul lui FCSB  Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în  Ghencea ”
18.09
Tătărușanu în tricoul lui FCSB Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în Ghencea
Tătărușanu în tricoul lui FCSB  Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în Ghencea ”