Fără milă  Presa israeliană, dură cu FCSB:  „O echipă mediocră”

Fără milă Presa israeliană, dură cu FCSB: „O echipă mediocră”

• Presa israeliană a catalogat pe FCSB ca fiind „o echipă mediocră”, peste care Maccabi Tel Aviv trebuie să treacă în preliminariile Ligii Campionilor
  • Antrenorul Lazetic a fost criticat pentru tactica aleasă în partida cu FCSB, scor 1-1, din turul doi preliminar al Ligii Campionilor
  • Presa israeliană s-a concentrat pe transferul lui Milson la Steaua Roșie Belgrad, pentru care sârbii vor să plătească între cinci și șase milioane de euro
„Prea mult respect”  Basarab Panduru taxează teama din jocul lui  FCSB : „Câștigau dacă se duceau din primul minut peste Maccabi”
„Prea mult respect” Basarab Panduru taxează teama din jocul lui FCSB: „Câștigau dacă se duceau din primul minut peste Maccabi”
„Prea mult respect”  Basarab Panduru taxează teama din jocul lui FCSB : „Câștigau dacă se duceau din primul minut peste Maccabi”

Presa israeliană a notat, după meciul pe care Maccabi Tel Aviv l-a susținut în deplasarea de la București, cu FCSB, din manșa tur a turului doi preliminar al Ligii Campionilor, că echipa antrenată de Elias Charalambous este una mediocră pe care campioana Israelului trebuie să o elimine.

„A fost un joc mediocru, chiar slab pe alocuri, dar având în vedere circumstanțele de la Maccabi Tel Aviv, fără cinci jucători plecați la Jocurile Olimpice, fără Felicio Milson, dar și fără Shagiv Yehezkel, nu este un rezultat rău.

E adevărat, Steaua București (FCSB) este o echipă mediocră, de care Maccabi trebuie să treacă.

În campionat, Maccabi Tel Aviv nu are nicio șansă la titlu cu echipa aliniată în meciul de ieri”, au mai scris jurnaliștii israelieni de la sport5.co.il.

Sursa citată a menționat că în ciuda absenței din echipă a lui Milson, care negociază un transfer la Steaua Roșie Belgrad, pentru o sumă cuprinsă între cinci și șase milioane de euro, „galbenii” au fost mai buni decât „mediocra campioană a României, iar dacă nu era greșeala lui Laztic, de a introduce al treilea fundaș central, ar fi putut chiar câștiga. Dar datorită greșelii lui Lazetic, am descoperit cea mai bună versiune a portarului Roi Mishpeti”, au mai scris jurnaliștii israelieni.

Presa israeliană, dură cu FCSB: „O echipă mediocră”

La rândul lor, cei de la sports.walla.co.il, au menționat că Maccabi a obținut un rezultat mulțumitor la București.

„«Galbenii» știu că jocul arătat împotriva Stelei (FCSB) trebuie îmbunătățit. Maccabi Tel Aviv și-a început călătoria în calificările Champions League cu o remiză în deplasare împotriva Stelei București (FCSB). Dan Biton a deschis scorul în minutul 71, dar românii au reușit să egaleze, profitând de letargia din apărare”.

Site-ul oficial al clubului a notat că Maccabi a jucat împotriva echipei Steaua, nu a FCSB-ului.

„Dan Biton a înscris un gol prețios, înainte ca stelistul Joyskim Dawa leveled să egaleze, iar Maccabi să remizeze la București”, au notat administratorii site-ului oficial al campioanei Israelului.

Spre Mondiale Cât de mult contează victoria României cu Kosovo: cum au crescut șansele de calificare la  CM 2026
00:34
Spre MondialeCât de mult contează victoria României cu Kosovo: cum au crescut șansele de calificare la CM 2026
Spre Mondiale Cât de mult contează victoria României cu Kosovo: cum au crescut șansele de calificare la CM 2026
Scandal la Dinamo  A aruncat cu sticla după Kopic și a  plecat de la echipă
07.09
Scandal la Dinamo A aruncat cu sticla după Kopic și a plecat de la echipă
Scandal la Dinamo  A aruncat cu sticla după Kopic și a plecat de la echipă
UPDATE  Replică după ce  Ianis Hagi  s-a delimitat de el: „Niciodată nu am pretins asta!”
07.09
UPDATE Replică după ce Ianis Hagi s-a delimitat de el: „Niciodată nu am pretins asta!”
Vin întăriri Șumudică promite că aduce un vârf letal la  Rapid : „N-a călcat atacant ca el în România”
07.09
Vin întăririȘumudică promite că aduce un vârf letal la Rapid: „N-a călcat atacant ca el în România”
Vin întăriri Șumudică promite că aduce un vârf letal la Rapid : „N-a călcat atacant ca el în România”