Serie A: Răzvan Marin, pasă de gol în victoria dramatică a lui Empoli

Empoli a pus punct seriei de 4 eșecuri consecutive în Serie A și s-a impus dramatic în duelul cu Torino, scor 3-2, din etapa cu numărul 31.

Răzvan Marin, EmpoliFoto: Maurizio Borsari / AFLO / Profimedia

Empoli - Torino 3-2

Empoli a primit sâmbătă seară vizita celor de la Torino, într-un duel din cadrul etapei cu numărul 31 din Serie A.

Cu Răzvan Marin titular, Empoli a obținut un succes important în lupta pentru evitarea retrogradării.

Mijlocașul român a ajutat la deschiderea scorului în minutul 6, când i-a pasat decisiv lui Cambiaghi.

Zapata a restabilit egalitatea în minutul 60, iar Empoli a trecut la conducerea jocului 14 minute mai târziu, când Cancellieri a punctat pentru 2-1.

În prelungirile partidei, Zapata a făcut dubla și meciul părea să se îndrepte către un rezultat de egalitate.

Gazdele au reușit însă să dea lovitura în al patrulea minut de prelungire prin Niang, care a stabilit și scorul final.

Pentru evoluția sa, Răzvan Marin a fost notat de cei de la Sofa Score cu 6.4.

Cu această victorie, Empoli a urcat momentan pe locul 15, la 3 puncte deasupra zonei roșii a clasamentului.

8. Napoli 45p.

„Furăciune!”MM și Becali reclamă 5 erori grave de arbitraj în FCSB - Petrolul 1-1: „Viciere mare de tot! N-am mai văzut de mult așa ceva!”
10:04
Rapid, presată să câștige Ce au declarat Ben Siegrest și Marius Șumudică la conferința de presă
16:06
Dică, desființatAtac „cu talpa” la antrenor: „Nu are nicio calitate profesională. Să aibă decența de a nu reveni ca analist sportiv”