Serie A: Remiză pentru lider în duelul cu Cagliari

​Inter a făcut un pas greșit în Serie A și a remizat pe teren propriu în duelul cu Cagliari, scor 2-2, în etapa cu numărul 32.

Simone InzaghiFoto: Insidefoto / ddp USA / Profimedia

Inter - Cagliari 2-2

Inter a ratat șansa de a se distanța mai mult față de AC Milan și Juventus.

Echipa antrenată de Simone Inzaghi a deschis scorul după doar 12 minute prin Marcus Thuram, servit ideal de Alexis Sanchez.

Imediat după pauză, oaspeții au restabilit egalitatea prin Eldor Shomurodov (min 65), dar echilibrul a rezistat doar 9 minute.

Hakan Calhanoglu a transformat fără emoții o lovitură de la 11 metri, însă nu a fost suficient pentru ca Inter să ia toate cele trei puncte.

În minutul 83, Lapadula i-a pasat excelent lui Viola, care l-a executat pe Sommer.

7. Lazio 49p.

Meci nebun în Ghencea!  FCSB - Petrolul 1-1.   VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
21.09
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1. VIDEO CU GOLUL: Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1.  VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem  Dinamo  de acolo!”
21.09
Alarmă la FCSBCampioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Mourinho, învins în clasicul Turciei   Galatasaray  a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
21.09
Mourinho, învins în clasicul Turciei Galatasaray a câștigat clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Mourinho, învins în clasicul Turciei  Galatasaray a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Ghiță, GOL SUPERB  Fundașul chemat de Lucescu la  națională  a marcat  în Polonia