Serie A: Victorie pe final pentru liderul Inter

Inter a ajuns la 25 de partide consecutive fără eșec în Serie A. Gruparea antrenată de Simone Inzaghi a câștigat duelul cu Udinese, scor 2-1, în ultimul meci al etapei cu numărul 31.

Lautaro MartinezFoto: Irina R Hipolito/AFP7/Shuttersto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Udinese - Inter 1-2

Inter a controlat disputa de pe Stadio Friuli, însă nu a găsit drumul spre victorie împotriva lui Udinese.

Gazdele au spart gheața în finalul primei reprize, în urma unei faze finalizate de Lazar Samardzic (min 40).

În a doua repriză, liderul a restabilit rapid egalitatea, în minutul 48, dar golul lui Carlos Augusto a fost anulat pentru ofsaid.

Chiar și așa, Inter a avut nevoie de 7 minute pentru a echilibra situația. De la punctul cu var, Hakan Calhanoglu l-a executat pe Okoye și a egalat pe tabelă.

Echipa lui Simone Inzaghi a încercat să forțeze victoria și a mai ratat câteva ocazii importante de a marca, iar în cele din urmă a dat lovitura pe final. Davide Frattesi a punctat în al cincilea minut de prelungire și a stabilit scorul final.

8. Lazio 46p.

„Furăciune!”MM și Becali reclamă 5 erori grave de arbitraj în FCSB - Petrolul 1-1: „Viciere mare de tot! N-am mai văzut de mult așa ceva!”
10:04
Rapid, presată să câștige Ce au declarat Ben Siegrest și Marius Șumudică la conferința de presă
16:06
Dică, desființatAtac „cu talpa” la antrenor: „Nu are nicio calitate profesională. Să aibă decența de a nu reveni ca analist sportiv”