Vicecampioana mondială a debutat cu o remiză la CM 2022 Qatar

​Croația, vicecampioana en-titre a lumii, a debutat la CM 2022 din Qatar cu o remiză (0-0). Trupa lui Zlatko Dalic nu a putut trece de ambițioasa echipă a Marocului, cu toate că Modric, Perisic și compania au avut ocaziile mai importante pe Al Bayt Stadium.

Duel pentru minge in Croatia vs MarocFoto: Michael Zemanek / Shutterstock Editorial / Profimedia

Croația, doar remiză cu Maroc

Văzută favorită înainte de startul partidei, Croația a rămas datoare fanilor cel puțin o repriză. Elevii lui Dalic au tras primul șut pe poartă în minutul 42. Lucrurile s-au mai schimbat puțin în a doua repriză, una în care croații au avut câteva șanse importante de a marca.

S-a încheiat 0-0 spre dezamăgirea fanilor croați prezenți pe Al Bayt Stadium.

Din Grupa F de la Mondialul din Qatar mai fac parte Belgia și Canada (se vor întâlni de la ora 21:00).

Meciurile de miercuri de la CM 2022 Qatar

Croația vs Maroc 0-0

Germania vs Japonia (de la ora 15:00)

Spania vs Costa Rica (de la ora 18:00)

Belgia vs Canada (de la ora 21:00).

Ce a fost marți la CM 2022 Qatar: Arabia Saudită produce șocul cu Argentina / Franța, victorie lejeră cu Australia

Ieșirea lui Dorinel, analizată la TV„E inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
09:19
Ieșirea lui Dorinel, analizată la TVE inacceptabil! Educația se poate face prin multe alte metode”
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
20.09
Surpriza Chiricheș FCSB nu l-a mai scos pe fundaș de pe lista de Superligă + Ce fotbalist nu va mai juca pentru campioană până în iarnă
Munteanu, scuză uluitoareAntrenorul și-a explicat furia: „Ce sunt eu aici, antrenor de paie?”
00:27
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”
10:17
Oțelul acuză arbitrajul Dorinel Munteanu „Am avut penalty clar! Arbitrul s-a bucurat mai mult decât galeria lui Dinamo când a dat 11 metri pentru ei”