VIDEO FC Barcelona, eliminată în optimile Cupei Spaniei / Deținătoarea trofeului a pierdut în prelungiri cu Athletic Bilbao

FC Barcelona a fost eliminată în optimile de finală ale Cupei Spaniei: deţinătoarea trofeului a pierdut pe terenul celor de la Athletic Bilbao, cu scorul de 3-2, după prelungiri, într-o partidă disputată joi seara.

Pentru Bilbao au marcat Iker Muniain ('2, '105+2) şi Inigo Martinez ('86), în timp ce Barcelona a punctat prin Ferran Torres ('20) şi Pedri ('90+3).

Ferran Torres a înscris cu această ocazie primul său gol în tricoul Barcelonei, după transferul său de la Manchester City.

Rezumatul partidei dintre Athletic Bilbao și FC Barcelona:

Echipele calificate în sferturile de finală ale Cupei Spaniei: Mallorca, Rayo Vallecano, Valencia, Cadiz, Betis Sevilla, Real Sociedad, Real Madrid şi Athletic Bilbao.