Cristiano Ronaldo, două noi recorduri la vârsta de 39 de ani

Al-Nassr a făcut spectacol în ultima etapă a primei ligi din Arabia Saudită și s-a impus cu scorul de 4-2 în duelul cu Al-Ittihad.

h2: Cristiano Ronaldo, jucătorul care marchează cele mai multe goluri într-un sezon în Arabia Saudită

Cristiano Ronaldo a jucat din primul minut al confruntării dintre Al-Nassr și Al-Ittihad, iar fotbalistul portughez a avut o nouă prestație de top.

Jucătorul de 39 de ani a deschis scorul pentru Al-Nassr în prelungirile primei reprize (min 45+3) și tot el a majorat avantajul echipei sale în minutul 69, la câteva minute după ce oaspeții au rămas în inferioritate numerică, ca urmare a eliminării lui Al Menhali.

Ronaldo a fost înlocuit în minutul 74, iar Ghareeb a marcat din lovitură de la 11 metri în minutul 79.

Al Shamrani a redus din diferență în minutul 88, iar Fabinho a punctat și el în al doilea minut de prelungire.

Scorul final a fost stabilit de Al Nemer, care a înscris pentru 4-2 în minutul 90+5.

În urma acestui meci, Cristiano Ronaldo a stabilit un nou record de goluri reușit de un jucător în Saudi Pro League, lusitanul ajungând la 35 de goluri și surclasând performanța lui Hamdallah din sezonul 2018/19, când acesta marcase 34 de goluri.

Mai mult decât atât, Cristiano Ronaldo a devenit primul jucător din istorie care câștigă titlul de golgheter în patru campionate diferite.

01.07
SCHIMBARE  FCSB a prezentat  noile echipamente  de joc pentru sezonul 2024-2025
01.07
SCHIMBARE FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
SCHIMBARE  FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
„Nu Spalletti e de vină!”  Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
01.07
„Nu Spalletti e de vină!”Mircea Lucescu, dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
„Nu Spalletti e de vină!” Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în  sferturi  la Euro: „Cea mai mare surpriză”
30.06
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”