Ianis Hagi, titular în ultimul meci jucat la Deportivo Alaves - Nota primită de jucătorul român

Deportivo Alaves a remizat în deplasare pe terenul celor de la Las Palmas, scor 1-1, în ultima etapă a sezonului din LaLiga.

Ianis HagiFoto: Ricardo Larreina / Shutterstock Editorial / Profimedia

Las Palmas - Deportivo Alaves 1-1, în etapa 38 din LaLiga

Ianis Hagi a jucat duminică ultimul său meci la Deportivo Alaves, împrumutul acestuia expirând la finalul acestui sezon.

Internaționalul român a fost titular și integralist în partida cu Las Palmas, având nu mai puțin de 34 de atingeri de balon.

Ianis Hagi a reușit ambele driblinguri încercate, a câștigat șase dintre cele nouă dueluri avute la nivelul gazonului și s-a impus în cele două dueluri aeriene purtate.

Ianis Hagi a făcut două faulturi și a primit un cartonaș galben.

Pentru prestația din acest meci, Sofa Score i-a acordat lui Ianis Hagi nota 7.

Golurile în acest meci au fost înscrise de Carlos Vicente, pentru oaspeți (min 50), iar la gazde a punctat Marc Cardona (min 71).

De asemenea, Alaves a irosit si o lovitură de la 11 metri prin Giuliano Simeone (min 33).

Ianis Hagi urmează să revină la Glasgow Rangers.

Program Superliga 2024 - 2025  Când se joacă derby-urile , cum arată țintarul complet al Ligii 1
01.07
Program Superliga 2024 - 2025Când se joacă derby-urile, cum arată țintarul complet al Ligii 1
Program Superliga 2024 - 2025 Când se joacă derby-urile , cum arată țintarul complet al Ligii 1
SCHIMBARE  FCSB a prezentat  noile echipamente  de joc pentru sezonul 2024-2025
01.07
SCHIMBARE FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
SCHIMBARE  FCSB a prezentat noile echipamente de joc pentru sezonul 2024-2025
„Nu Spalletti e de vină!”  Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
01.07
„Nu Spalletti e de vină!”Mircea Lucescu, dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
„Nu Spalletti e de vină!” Mircea Lucescu , dur după eșecul Italiei la EURO: „Barella lider? Cu tot respectul...”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în  sferturi  la Euro: „Cea mai mare surpriză”
30.06
MergE pe RomâniaÎncă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”