Răzvan Lucescu, succes important în lupta pentru titlu în Grecia

PAOK-ul lui Răzvan Lucescu continuă cursa către titlu în Superliga Greciei, după ce s-a impus în duelul cu Olimpiacos, scor 2-0, într-un meci din play-off.

Razvan LucescuFoto: Karim JAAFAR / AFP / Profimedia

PAOK - Olimpiacos 2-0

PAOK își continuă sezonul bun în Grecia și echipa lui Răzvan Lucescu speră la câștigarea titlului.

Într-un meci disputat propriu împotriva rivalei Olimpiacos, formație calificată recent în finala UEFA Conference League, PAOK a reușit să se impună.

Brazilianul Taison a deschis scorul pentru gazde în minutul 26 al partidei, fiind servit ideal de Zivkovic.

În a doua repriză, în ciuda unei posesiei zdrobitoare a lui Olimpiacos, tot PAOK a fost cea care a înscris prin Zivkovic, în minutul 65.

Acesta a fost și scorul final, iar cu acest succes PAOK s-a apropiat la un singur punct de liderul AEK Atena.

În ultimele două etape, PAOK va mai juca cu Panathinaikos și Aris.

Bilete la România - Olanda  Fanii români au rezervate  7.000 de bilete : cum se pot achiziționa
12:31
Bilete la România - Olanda Fanii români au rezervate 7.000 de bilete: cum se pot achiziționa
Bilete la România - Olanda Fanii români au rezervate 7.000 de bilete : cum se pot achiziționa
SE AMÂNĂ LIGA 1? GOLAZO.ro a întrebat LPF dacă startul campionatului va fi  decalat  în cazul în care România va merge în sferturi
14:52
SE AMÂNĂ LIGA 1?GOLAZO.ro a întrebat LPF dacă startul campionatului va fi decalat în cazul în care România va merge în sferturi
SE AMÂNĂ LIGA 1? GOLAZO.ro a întrebat LPF dacă startul campionatului va fi decalat în cazul în care România va merge în sferturi
„arogant!” Kovacs a bătut recordul:  20 de cartonaşe!  Contestat dur de cehi + le-a suspendat vedeta turcilor
09:16
„arogant!”Kovacs a bătut recordul: 20 de cartonaşe! Contestat dur de cehi + le-a suspendat vedeta turcilor
„arogant!” Kovacs a bătut recordul:  20 de cartonaşe! Contestat dur de cehi + le-a suspendat vedeta turcilor
OLANDA CRITICATĂ  Jucătorii lui Koeman sunt  desființați  acasă înaintea duelului cu România:  ”Fie nu înțeleg, fie nu pot, fie nu vor!”