Impresionat Ilie Dumitrescu a reacționat după  golul lui Stanciu
Ilie Dumitrescu, fost internațional, la meciul dintre „Generația de Aur” și „All Stars”.

ImpresionatIlie Dumitrescu a reacționat după golul lui Stanciu

• Nicolae Stanciu a deschis scorul cu un gol spectaculos în meciul împotriva Ucrainei la EURO 2024.
  • Ilie Dumitrescu a reacționat după golul lui Nicolae Stanciu în meciul România - Ucraina: „Execuție rară și extraordinară”
Minunăție  Cum a descris presa internațională  golul lui Stanciu

România a deschis scorul în minutul 29, când Stanciu a șutat puternic de la 21 de metri, din afara careului, după o pasă de la Dennis Man.

Ilie Dumitrescu, fost mare internațional român, a comentat golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul România - Ucraina, desfășurat în cadrul EURO 2024.

La pauza meciului, Dumitrescu a lăudat evoluția solidă a echipei și a subliniat performanța lui Stanciu.

„Am făcut o repriză excelentă tactic. Mi-a plăcut că nu le-am dat spații între linii. Mi-a plăcut mult Rațiu, cu Mudryk. Am stat bine la duelurile unu contra unu.

Am avut personalitate. Am avut o repriză solidă tactic.

Foarte bine pe pressingul de întâmpinare. Pentru mine, execuția lui Stanciu este una rară, extraordinară. Cu bara aia, făcea o dublă la cel mai înalt nivel”, a spus Ilie Dumitrescu la Digi Sport Special.

În primul meci de la EURO 2024, România a învins Ucraina, 3-0

De la pauză, lucrurile doar s-au imbunătățit pentru România.

În minutul 54, România a mărit avantajul la 2-0 printr-un șut puternic și precis al lui Răzvan Marin, care a trimis mingea direct în plasa adversă.

Doar trei minute mai târziu, în minutul 57, „tricolorii” au destabilizat defensiva adversă și au marcat pentru 3-0, după o incursiune a lui Dennis Man și o centrare perfectă către Denis Drăguș, care a împins mingea în plasă din fața porții.

Meciul s-a încheiat 3-0 pentru România.