CM 2022: Argentina învinge Mexicul și speră la calificarea în optimi / Messi și-a luat revanșa în fața criticilor

După ce în primul meci din grupă a pierdut surprinzător în fața Arabiei Saudite, Argentina nu și-a mai permis niciun pas greșit și a învins Mexicul, scor 2-0, după un meci cu puține faze de poartă.

Lionel Messi si armata de fotografi de la CM 2022Foto: Dave Shopland / Shutterstock Editorial / Profimedia

Argentina – Mexic 2-0, în Grupa C a CM 2022 din Qatar

Prima repriză a fost săracă în ocazii de poartă, iar partea secundă a început tot cu echilibru între cele două formații.

Messi a ieșit la rampă în minutul 64 și a deschis scorul cu un șut de la 20 de metri. Scorul final a fost stabilit de Fernandez, în minutul 87, iar argentinienii au avut un final liniștit de meci.

La partidă au asistat 88.966 de spectatori.

În cealaltă confruntare a grupei, Polonia a învins Arabia Saudită cu scorul de 2-0.

Polonia – Argentina (30.11 – Ora 21:00)

Arabia Saudită – Mexic (30.11 – Ora 21:00)

Ce a fost vineri la Mondial din Qatar: CM 2022 Qatar: Victorii uriașe pentru Iran și Senegal - Anglia, remiză cu SUA

S-ar putea să te intereseze pe aceeași temă:

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
18:21
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
12:56
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”