VIDEO Campionul de la Roma, calificare spectaculoasă în optimi la Roland Garros după un meci de peste patru ore

Alexander Zverev s-a calificat în optimile turneului Roland Garros, după ce l-a învins în cinci seturi pe Tallon Griekspoor, scor 3-6, 6-4, 6-2, 4-6, 7-6(3).

h2: Alexander Zverev, victorie cu Tallon Griekspoor în turul trei la Roland Garros

Alexander Zverev a obținut o calificare spectaculoasă în optimile turneului Roland Garros.

Cap de serie numărul patru pe zgura din Paris, campionul de la Roma l-a învins în cinci seturi pe Tallon Griekspoor, la capătul unui meci ce a durat patru ore și 17 minute.

A fost a patra victorie pentru Zverev un duelurile cu Tallon Griekspoor, scorul fiind acum 4-1 în favoarea jucătorului german.

Rezumatul meciului dintre Alexander Zverev și Tallon Griekspoor:

În optimi, Zverev va întâlni câștigătorul duelului dintre Jozef Kovalik (145 ATP) și Holger Rune (13 ATP).

Grand Slamul de la Roland Garros are loc în perioada 26 mai - 9 iunie. Campionii en-titre de la Paris sunt Iga Swiatek și Novak Djokovic.

Dan Udrea: Lăsați-l pe Hagi!