VIDEO ​Dennis Man și Valentin Mihăilă, decisivi în remiză obținută de Parma în Serie B

Parma a remizat duminică pe teren propriu în compania celor de la Cremonese, scor 1-1, în etapa cu numărul 37 din Serie B.

Dennis Man si Valentin MihailaFoto: Massimo Paolone / LaPresse / Profimedia

Parma - Cremonese 1-1

Cu Valentin Mihăilă și Dennis Man în primul 11, Parma Calcio a remizat pe teren propriu cu Cremonese, într-un meci în care gazdele au evoluat aproape tot meciul în inferioritate numerică.

Mihăilă a spart gheața după doar 4 minute pe Ennio Tardini, însă reușita românului a fost anulată pentru ofsaid.

În minutul 14, Parma a rămas în inferioritate numerică după ce Balogh a văzut direct cartonașul roșu.

11 minute mai târziu, Cremonese a marcat pentru 1-0 prin argentinianul Franco Vasquez, care a punctat cu o execuție fabuloasă.

Până la pauză, Dennis Man a văzut și el cartonașul galben (min 38).

În a doua repriză, românii au ieșit în evidență. Dennis Man l-a servit excelent pe Mihăilă, iar extrema „cruciaților” a restabilit egalitatea, ajungând la 6 goluri în acest sezon.

Mihăilă a fost înlocuit cu Camara în minutul 78.

Scor final 1-1, iar Parma acumulează 75 de puncte, fiind promovați matematic în Serie A încă de etapa trecută.

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
18:21
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
12:56
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”