„Marea evadare”  Spaimă în Anglia după victoria  chinuită  a naționalei lui Southgate
Jude Bellingham (sursă foto: imago)

„Marea evadare” Spaimă în Anglia după victoria chinuită a naționalei lui Southgate

• Englezii răsuflă ușurați după calificarea dramatică a naționalei lui Gareth Southgate în sferturile Campionatului European.
  • „Ne-am întors din morți” și „Pff, mergem mai departe” au titrat ziarele engleze după victoria cu Slovacia, scor 2-1.

Anglia s-a calificat în sferturile Euro după ce a fost condusă de Slovacia din minutul 25. Bellingham a egalat în minutul 90+5, iar Harry Kane a reușit golul victoriei la primul atac din prelungiri.

Anglia se va lupta pentru un loc în careul de ași de la Euro 2024 cu Elveția, echipă care a produs surpriza optimilor, 2-0 cu Italia.

MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în  sferturi  la Euro: „Cea mai mare surpriză”
MergE pe RomâniaÎncă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”
MergE pe România Încă o legendă îi vede pe „tricolori” în sferturi la Euro: „Cea mai mare surpriză”

Daily Mail: „Marea evadare”

Englezii răsuflă ușurați după ce naționala lui Gareth Southgate a fost la câteva secunde de eliminarea de la Euro.

Dumnezeu să-l binecuvânteze pe Bellingham! AS

„Căpitanul Harry Kane a dus Anglia în sferturile de finală în ultimul moment, după ce Slovacia ne-a speriat groaznic.

Bellingham a salvat mai întâi naționala lui Southgate de la o eliminare jenantă”, a titrat Daily Mail.

196 de secunde
le-au fost necesare englezilor pentru a se salva de la un eșec rușinos cu Slovacia

Fanii englezi, de la agonie la extaz

„Până la golul lui Bellingham, Gareth Southgate a avut în teren 11 fotbaliști care au uitat să joace fotbal.

Dacă Anglia nu își revine, va fi trimisă la pachet acasă de Elveția”, a scris The Sun.

„Am revenit din morți, de la agonie la extaz. Bellingham a salvat Anglia de la dezastru, iar Kane a trimis echipa în sferturile de finală.” The Sun

Golul cu care Jude Bellingham a trimis meciul în prelungiri a însemnat primul șut trimis pe spațiul porții de englezi în meciul contra Slovaciei.

Bellingham a marcat al șaselea gol salvator în 2024 în minutele adiționale. Patru dintre ele au fost pentru Real Madrid și două pentru naționala Angliei.

CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1  Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu  aproape 40%  peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
Campionatul Mondial
05.07
CÂT PLĂTEȘTE ANTENA 1 Televiziunea a cumpărat CM 2026 și 2030 cu aproape 40% peste suma plătită de TVR pentru CM 2018 și 2022
„Asta nu e ultraserie” MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui  Chiricheș
Cupa Romaniei
05.07
„Asta nu e ultraserie”MM Stoica a criticat Peluza Sud Steaua după scandările la adresa lui Chiricheș
IMAGINEA DE PE ECRAN  De ce a plâns de fapt  Ronaldo  la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
05.07
IMAGINEA DE PE ECRAN De ce a plâns de fapt Ronaldo la EURO: „Nimeni nu-și poate imagina”
Salvat de Dibu  Messi a ratat un penalty, dar  Argentina s-a calificat  în semifinalele Copa America 2024
Campionate
05.07
Salvat de Dibu Messi a ratat un penalty, dar Argentina s-a calificat în semifinalele Copa America 2024