Astra - Timisoara 1-3/  Victorie in inferioritate

Astra - Timisoara 1-3/ Victorie in inferioritate

Cu un jucator mai putin pe teren din minutul 44 (Mera a fost eliminat), Timisoara a castigat la Ploiesti, contra Astrei, banatenii invingand cu 3-1. Magera (19') si Goga (11' penalti si 88') au stabilit invingatoarea, pentru gazde punctand Liviu Ganea (19' - in 37' a ratat cu nonsalanta un penalti).

Ploiestenii au platit tribut ratarilor mari, echipa lui Nicolo Napoli fiind ineficienta la finalizare. In urma acestui rezultat, formatia lui Nelutu Sabau a egalat-o pe Steaua la puncte.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 88/ Gol Timisoara! Goga ia o actiune pe cont propriu, dribleaza inclusiv portarul si inscrie cu poarta goala. Astra - Timisoara 1-3

Minutul 19/ Gol Astra! Liviu Ganea reduce din diferenta dupa ce il invinge pe Taborda cu un sut, pe jos, dintr-o lovitura libera de la 18 metri. Astra - Timisoara 1-2

Minutul 11/ Gol Timisoara! Alexandru Tudor dicteaza penalti pentru Timisoara. Executa Goga, mingea loveste bara portii, dar ricoseaza in spatele lui Miron si de aici in poarta. Astra - Timisoara 0-2

Minutul 2/ Gol Timisoara! Chitu centreaza de pe stanga, Goga deviaza balonul, iar Magera inscrie de la doi metri. Astra - Timisoara 0-1

Echipe:

Astra: Miron - Mihalache, Mendez, Oprsal, Sandu - Stratila, Seto, Gheorghe, Paulinho - Ganea, Silva

Timisoara: Taborda - Luchin, Nibombe, Mera, Sepsi - Chiacu, Bourceanu, Kozak - Chitu, Goga, Magera.

18:23
20:45
20:47
Champions League   LIVE  » Primele două meciuri ale serii. De la 22:00, Manchester City - Inter
19:52
Champions League LIVE » Primele două meciuri ale serii. De la 22:00, Manchester City - Inter
Champions League  LIVE » Primele două meciuri ale serii. De la 22:00, Manchester City - Inter